Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerine bağlı teknik personeller, hasat sezonunun sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlamak amacıyla biçerdöver ve hasat kontrollerine hız kesmeden devam ediyor.
Ekipler, çiftçilerin emeklerinin karşılığını alabilmesi ve tarım arazilerinde verimliliğin korunması adına düzenli olarak biçerdöverlerin teknik kontrollerini gerçekleştiriyor. Bu kapsamda, biçerdöverlerin ayarlarının doğru yapılıp yapılmadığı, hasat sırasında oluşabilecek ürün kayıplarının en aza indirgenmesi gibi konular titizlikle denetleniyor.

Sıcaktan bitkin düşen kuş yavrusu vatandaşın yardımıyla canlandı Sıcaktan bitkin düşen kuş yavrusu vatandaşın yardımıyla canlandı

444945300 900064255256610 4598061624100806388 N
Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, kontrollerin amacının hem çiftçilerin ürün kayıplarını önlemek hem de tarımsal üretimde kalite ve verimliliği artırmak olduğunu vurguladı. Yapılan kontrollerin ardından ekipler, çiftçilere gerekli bilgilendirme ve eğitimleri de vererek, daha verimli bir hasat süreci için önerilerde bulunuyor.
Çiftçiler, Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin yerinde gerçekleştirdiği bu denetimlerden memnuniyet duyduklarını belirtti. 
Biçerdöver operatörü Ali Kelli, "Bu kontroller sayesinde hasat sırasında yaşanabilecek aksaklıkların önüne geçiyoruz. Ürünlerimiz daha sağlıklı ve kayıpsız bir şekilde hasat ediliyor" dedi.
Düziçi Tarım ve Orman Müdürlüğü, hasat süreci boyunca kontrollerin aralıksız süreceğini ve çiftçilere her türlü teknik desteğin sağlanacağını bildirdi. 

Muhabir: Ümit KAHRIMAN