Özel Oba Kız Öğrenci Yurdu için ön kayıt dönemi başladı Özel Oba Kız Öğrenci Yurdu için ön kayıt dönemi başladı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hilal Kuşcu Karatepe’nin araştırmacı olarak yer aldığı proje Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) desteğine değer görüldü.
Karatepe’nin “6 Şubat Depremleri Sonrası Bir İyileşme Çabası: Anne-Çocuk Destek Programının Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesi” başlıklı projesi desteklenecek.
OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hilal Kuşcu Karatepe’nin araştırmacı olarak yer aldığı “6 Şubat Depremleri Sonrası Bir İyileşme Çabası: Anne-Çocuk Destek Programının Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesi” başlıklı proje, TÜBİTAK 1001 Programı altında açılan “Deprem Bölgesi Üniversiteleri Özel Çağrısı - Binbirçaba” kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı. 
Bilimsel değerlendirme süreci tamamlanan projenin temel amacı, 6 Şubat depremleri sonrasında Osmaniye’de evlerini terk etmek zorunda kalan ve geçici konutlarda yaşayan anneler için ‘’Anne-Çocuk Destek Programı’’ geliştirmek, uygulamak ve etkisini değerlendirmek olarak belirtildi.
Mersin Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilecek proje ile 6 Şubat depremleri sonrası çok zor günler geçiren ve iyileşme çabasında olan anne ve çocuklara destek olunması hedeflenirken; yeni araştırmacıların yetiştirilmesi, farklı üniversiteler arasındaki iş birliğinin artırılması ve bilimsel birçok yayın faaliyetlerinin yapılması da planlanıyor.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN