Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzce, küresel ısınmayla birlikte önemi daha da artan suyun verimli kullanılması ve sürdürülebilirliğin sağlanması amacıyla okullarda öğrencilere yönelik eğitimler devam ediyor.
Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı işbirliğinde su verimliliği seferberliği etkinliklerinde kullanılmak üzere hazırlanan 'Eğitim Tırı' gün boyu Osmaniye’de bulundu.

Öğrencinin kimliği arabaya düştü, polis ve araç sahibi seferler oldu Öğrencinin kimliği arabaya düştü, polis ve araç sahibi seferler oldu

443718259 747985910842379 8944113475462762875 N
Bu kapsamda Merkez ilçe Dede Korkut İlkokulu ve Yeniköy Necip Soylu İlkokulundaki öğrencilere “Su kaynaklarının önemi, bilinçli su kullanımı ve su tasarrufu konularında bilgilendirici sunumlar ile su verimliliğine yönelik eğitici video gösterimleri yapıldı. 
Eğitime İl Müdürü Erdem Kolabaş, Gıda ve Yem Şube Müdürü Murat Karalar, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Bekir Uyduran ve teknik elemanlar katıldı. 

Muhabir: Ümit KAHRIMAN