Emeklilere fark ödemesi, tarih belli oldu! Emeklilere fark ödemesi, tarih belli oldu!

Osmaniye Valiliği Koordinesinde 41 kurumun katılımıyla emeklilerin sosyal refah düzeylerini artırmak için hazırlanan proje hayata geçirildi.
2024 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Emekliler Yılı” olarak ilan edilmesi dolayısıyla Osmaniye Valiliği koordinesinde 41 kurumun katılımı ile emeklilerin sosyal refah düzeylerini artırmayı amaçlayan proje hayata geçirildi. 
Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından kentte başlatılan projenin protokolleri Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü ile ilgili kurumlar arasında imzalandı. 

448208987 2474111189643871 4321180913673385680 NProje hakkında bilgi veren Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mücahit Çelik, Proje kapsamında Emeklilerin Ekonomik Refahı, Sosyal Refahı, Çalışma Yaşamı ile İlgili Kültürel Miras ve Kuşaklararası Aktarım ve Bilimsel Faaliyetler olmak üzere 4 ana başlık altında gerçekleştirilecek çalışmalar yapılacağını söyledi. 
Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 2024 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Emekliler Yılı ilan edildiğini ifade ederek, “Cumhurbaşkanımızın himayelerinde başlatılan bu proje kapsamında, Valiliğimizin koordinesinde, Sosyal Güvenlik Kurumumuz öncülünde 41 kurumumuz birlikte çalışacaklar. Bu proje kapsamında emeklilerimizin ekonomik durumlarının iyileştirilmesi, sosyal imkânlarının artırılması amacıyla birçok önemli faaliyet yapılacak. Bu projeyi 41 kurumumuzun yapacak olması nedeniyle 41 kere maşallah diyoruz. Projenin başarılı olması için Osmaniye olarak büyük bir koordinasyon ve heyecan içinde bu çalışmayı yürüteceğiz. Emeklilerimize en güzel hizmetleri sunabilmek, gönüllerini kazanmak amacıyla bu projeleri Osmaniye’mizde başarıyla uygulamayı hedefliyoruz. Bu projeyi bugün itibariyle başlatmış olduk. Bütün emeklilerimize bu projenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN