VALİ YILMAZ, KÖY SAKİNLERİYLE BULUŞTU VALİ YILMAZ, KÖY SAKİNLERİYLE BULUŞTU

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ‘’Kazan'dan Ulan Batur'a Sibirya'da Sosyal Yaşam’’ başlıklı konferans düzenlendi.
OKÜ Yaşama Değer Katanlar Kulübü ve Düşünce ve Münazara Kulübü tarafından büyük salonda düzenlenen konferansta ta, şehirlerin toplumsal ve kültürel yapıları ele alındı.
Programa, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, dekanlar, müdürler ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

156C310E2F3B4033B814355C8151Af44
Türk İslam mimarisine sahip, Türk kültürünün beşiği, çeşitli dinleri içerisinde barındıran Kazan şehri ve Türk tarihi ve edebiyatı açısından oldukça önemli olan Ulan Batur şehrinin sosyo-kültürel yapısının konuşulduğu konferansa, katkı sunan ve dünya üzerinde pek çok ülkeye seyahat ederek buralarda yaşayan toplumların dini yaşayış ve toplumsal yapılarıyla ilgili araştırma ve incelemelerde bulunan OKÜ İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hüsnü Ezber Bodur, Şehirlerin Sosyal yapılarından, dini inanç ve ritüellerinden bahsetti. Kazan ve Ulan Batur gibi ülkelerdeki dini inanç ve ritüelleri, toplumsal yansımaları açısından ele aldı. Prof. Dr. Hüsnü Ezber Bodur, seyahat ettiği yerlerin fotoğraflarına da sunumunda yer verdi.
OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, konferansa katkılarından dolayı Prof. Dr. Hüsnü Ezber Bodur'a teşekkür belgesi takdim etti. 

Muhabir: Ümit KAHRIMAN