Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) farklı ülke ve üniversitelerden gelen akademik ve idari personelleri ağırladı.
OKÜ Dış İlişkiler Birimi koordinasyonunda düzenlenen 2. Uluslararası Personel Hareketliliği Haftası kapsamında İtalya, Polonya, Bosna Hersek ve Tayland’dan gelen akademik ve idari çalışanlar, OKÜ Karacaoğlan Yerleşkede sunum, seminer, ders verme, eğitim alma, kültür gezisi gibi bir dizi etkinliğe katıldı.
Etkinlik, her yıl Avrupa ve Avrupa dışı ülkelerden akademisyen ve profesyonellerin ziyaret ettiği OKÜ, KA171 Erasmus+ Ortakları ile gerçekleştirilecek ikinci Uluslararası Personel Hareketliliği Haftası olma niteliği taşıyor.

Şoför "Psikolojim bozuldu" diyerek aracı terk etti Şoför "Psikolojim bozuldu" diyerek aracı terk etti

441854021 18428459896059070 5014552642300740621 N
2. Uluslararası Personel Hareketliliği Haftası programı kapsamında, OKÜ Rektörlük Büyük Salonda gerçekleştirilen tanıtım sunumu, farklı ülkelerden gelen akademik ve idari personelin yanı sıra birçok akademisyen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. 
Program, OKÜ Dış İlişkiler Birim Koordinatörü Doç. Dr. Ceyhun Yükselir’in açılış konuşmasıyla başladı. 
Erasmus+ etkinliğiyle Bosna Hersek, Tayland, İtalya ve Polonya gibi farklı ülkelerden gelen personeli üniversitemizde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu dile getiren Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Uluslararası Erasmus+ Personel Hareketliliği Haftası etkinliğinin ikincisini düzenlendiklerini belirterek uluslararası iş birliği ve kültürlerarası etkileşimi artıracak faaliyetlere devam edeceklerini ifade etti. 
Uluslararası Erasmus+ Personel Hareketliliği etkinliklerine İtalya, Bosna Hersek, Tayland ve Polonya ülkelerinden katılım sağlayan akademik ve idari personel, gerçekleştirdikleri sunumlarla ülkelerini ve üniversitelerini tanıtma ve deneyimlerini, gözlemlerini üniversite çalışanlarıyla paylaşma imkanı buldu.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN