Dünya WiFi Günü'ne özel ücretsiz internet Dünya WiFi Günü'ne özel ücretsiz internet

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Türk Devletleri Teşkilatı Türk Üniversiteler Birliği’ne (TÜRKÜNİB) üye olarak kabul edildi.
Böylece, OKÜ, Türk Keneşi üye ülkeleri arasında yükseköğretim alanında iş birliğini gerçekleştirmek amacıyla 2013 yılında kurulan TÜRKÜNİB’in üye üniversiteleri arasına girdi.
Bu üyelik kabulüyle birlikte, geniş bir iş birliği ağına dahil olarak bilimsel ve kültürel alanlarda önemli bir sorumluluk yüklenen OKÜ, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Macaristan gibi ülkelerden üye paydaş üniversitelerle eğitim-öğretim alanında iş birliği sağlaması, öğrenci ve personel değişimi programlarında aktif rol oynaması bekleniyor.
OKÜ’nün TÜRKÜNİB üyeliği hakkında görüşlerini belirten Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, üniversite üyeliğinin hayırlı olmasını temenni ederek ‘‘Üniversitemizin bilimsel ve kültürel etkileşimlerini artırarak, eğitim kalitemizi daha da yükseltmeyi hedefliyoruz. TÜRKÜNİB üyeliği ile bölgesel ve uluslararası projelerde etkin bir şekilde yer alacağımıza inanıyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN