OSMANİYE'DE ZEYTİN MANTARI İLE MÜCADELE EDİLİYOR OSMANİYE'DE ZEYTİN MANTARI İLE MÜCADELE EDİLİYOR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof.Dr.Turgay Uzun, TRT Çukurova Radyosu’na konuk oldu.
TRT Çukurova Radyosu’nun konuğu olan Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi (SEECO), Sosyal Girişimcilik Merkezi ve Geçim Kaynağı Tesisi Destek Programı Proje Teklif Çağrısı kapsamında tam başvuru aşamasına geçen OKÜ projeleri hakkında önemli bilgiler paylaştı.
Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, TRT Çukurova Radyosu’nda 27 Mayıs 2024 Pazartesi günü, saat 10.30’da yayınlanan “Bölge Gündemi” adlı programa katıldı. 
Çukurova Radyosu’nun OKÜ projeleri hakkındaki sorularını yanıtlayan Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, üniversite bünyesinde yürütülen projelerle bölgesel kalkınma ve istihdam olanaklarına yapılan ve yapılması planlanan katkılara değindi.
Üniversitenin bölgesel katkıları ve SEECO projeleri hakkında konuşan Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, ‘’Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak; bulunduğumuz bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla, öncelikle bölgenin nüfus yapısı, kentleşme düzeyi, istihdam olanakları, geçim kaynakları, özellikle genç ve kadın istihdamı üzerinde araştırmalar yapıyor, buna bağlı olarak da birtakım projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Bu doğrultuda; SEECO Sosyal Girişimcilik Merkezi ve Geçim Kaynağı Tesisi Destek Programı Proje Teklif Çağrısı kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda 2 projemiz tam başvuru aşamasına geçti’’ dedi.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN