Kılıçdaroğlu'ndan Özcan'a Sert Tepki: "Yazık Sana Verdiğim Emeğe" Kılıçdaroğlu'ndan Özcan'a Sert Tepki: "Yazık Sana Verdiğim Emeğe"

A Milli Takımımızı geçmiş yıllarda çalıştıran ve şuan Hollanda Milli Takımının teknik direktörlüğünü yapan Guss Hiddink EURO 2024 çeyrek finalinde oynanacak Türkiye maçı öncesi açıklamalar yaptı. 

Hollanda basınından, Sportnieuws.nl'ye açıklamalarda bulunan Hiddink, Türk'leri hafife alacak açıklamalarda bulundu;

"TÜRKİYE'YE KARŞI PEK SORUN YAŞAMAYIZ"
Hollanda için finale giden yol için 'kolay' diyebilirim. Futbolda her şey olabilir tabii ki ama mesela Türkiye'ye karşı pek sorun yaşaycağımızı sanmıyorum. Önemli oyuncuları cezalı. Bu maç, Hollanda için sorun olmamalı.

"ŞAMPİYON OLACAKSINIZ" MESAJLARI ALIYORUM
Romanya maçındaki futbolu herkes gördü. Tepkilerin tek maçlık olduğu anlaşılıyor. Şu anda Avustralya'dan Rusya'ya kadar dünyanın her yerinden bana 'Avrupa şampiyonu olacaksınız' şeklinde mesajlar geliyor. Bu da diğer uç nokta ama Hollanda için bunu görmek güzel.

ELEŞTİRİLER FIRSATÇILIK
Avusturya'dan aldığımız 3-2'lik yenilgi sonrası takıma çok yoğun eleştiri yapıldı. Bu eleştiriler biraz fırsatçılıktı. Herkesin fikri yine hazırdı ve Hollanda hakkında şüpheleri vardı. Şimdi iyi bir maç oynadılar ve herkes bizi Avrupa şampiyonu olarak görüyor. Bu çok fırsatçı bir durum ama futbol dünyası böyle.

"SON BÖLÜMDE FARK YARATABİLİRİZ"
Hollanda'nın maçı erkenden koparacak nitelikleri var, oyuncularımız bunu yapabilmeli ama olmazsa da ilk 1 saatten sonra Türkiye'yi etkisiz kılmamız gerek. Avusturya maçında son yarım saatte geri çekildiler. Bizim oyuncularımız buna karşı fark yaratabilir.

Muhabir: Sedat Kaan ERAT