Kahramanmaraş’ta LGS birincisi 6 öğrenci ödüllendirildi Kahramanmaraş’ta LGS birincisi 6 öğrenci ödüllendirildi

Kadirli Rehberlik ve Araştırma Merkezince Dijital Bağımlılığı Önleme Konusunda gerçekleştirilen "Ekranı Kapat, Hayatı Yakala" adlı projede dereceye giren ilkokullar ödüllendiriliyor. 
Teknoloji bağımlılığı konusunda proje öncesi tüm ilkokullar RAM tarafından bilgilendirilerek, okullarda telefon tablet ve televizyon kullanımının olumsuz sonuçlarını içeren dijital bağımlılık konusunda farkındalık oluşturuldu. 
Kadirli RAM tarafından ilkokullarda teknoloji bağımlılığına vurgu yapan piyes çalışmasının yapılmasını içeren "Ekranı Kapat, Hayatı Yakala" projesi kapsamında başarılı piyes çalışması hazırlayan İMKB İlkokulu öğretmeni Gökhan Günece tarafından öğrencilerin çalışmaları izlenerek; projede görev alan öğrencilere hediyeler, öğretmenlere plaket takdim edildi. 
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Kadirli RAM Müdürü Koray Erdemir, “Çocukluk döneminden başlayarak gelişimin tüm aşamasında bağımlılığın her türüyle mücadele etmek eğitim politikalarının en öncelikli hedefi olmak durumundadır. Akademik ve sosyal başarının önündeki en önemli engel telefon, tablet ve televizyona kullanımın bağımlılık düzeyinde kullanılmasıdır. Bunun olumsuz etkileri hakkında öğrencilerimizi bilinçlendirmek amacıyla öğrenmenin en etkili yolu olan oyunla öğrenme gerçeğinden hareketle yine öğrenciler tarafından hazırlanıp, oynanan piyes çalışmalarını projemizin odağına koyduk. Bu gün İMKB  ilkokulunda öğrencilerimizin sahnelediği başarılı oyunla gördük ki öğrenciler öğretmen odaklı düz anlatım yönteminden çok oyunla daha kalıcı öğrenmeler gerçekleştiriyor. Tüm eğitim yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve sahnelenen oyunun kahramanları sevgili öğrencilerimize sonsuz teşekkürlerimizi iletiyor, NE KADAR AZ EKRAN, O KADAR ÇOK BAŞARI! Diyerek, geleceğimizin yetişkinleri sevgili çocuklarımızın teknolojiyi verimli bir şekilde kullanarak olumsuzlukları olumluya çevirerek başarılarla dolu bir ömür diliyorum” dedi. 

Muhabir: Sedat Kaan ERAT