AFAD, 6 Şubat depremlerinde evleri yıkılan veya hasar gören kiracılara sağlanan kira yardımının Haziran ayı sonunda kesileceğini duyurdu. 
AFAD gönderilen mesajda, söz konusu yardımların daha önceki hiçbir deprem afetinde kiracılara yapılmadığı, ancak bu sefer bir ilk olarak başlatıldığı belirtildi.
Mesajda şu ifadelere yer verildi: “6 Şubat depremlerinin büyüklüğü ve etkisi dikkate alınarak daha önceki hiçbir deprem afetinde kiracılara yapılmayan kira destek ödemelerini afetzede kiracı kardeşlerimize de başlatarak bir ilki gerçekleştirdik. Orta hasar ve üzerinde hasarlı olduğu tespit edilen konutlarda ikamet eden kiracı ailelerimizin kira destek ödemelerine Nisan 2023 tarihinde başlamıştık. 12 ay ödemesi planlanan kiracılara destek ödemelerinin 15'inci ve sonuncusunu haziran ayında yaparak tamamlayacağız. Allah milletimizi ve devletimizi her türlü afetten korusun.”
Bu gelişme, evleri hasar gören ve geçici olarak kira desteğiyle yaşamlarını sürdüren birçok kiracı için büyük bir hayal kırıklığı yaşattı.

126 yaşındaki Ayşe nine 3 Padişah 12 Cumhurbaşkanı gördü 126 yaşındaki Ayşe nine 3 Padişah 12 Cumhurbaşkanı gördü


 

Muhabir: Ümit KAHRIMAN