Osmaniye'de çocuk istismarının önlenmesi ve mağdurlara etkin müdahale sağlanması amacıyla düzenlenen Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM) İl Koordinasyon Kurulu toplantısı büyük bir katılımla gerçekleşti.
Toplantıda, çocuk istismarıyla mücadelede önemli bir rol üstlenen kurum ve kuruluşlar bir araya gelerek iş birliği ve koordinasyonu güçlendirmeyi amaçlandı. 

OSMANİYE'DE KAKTÜS BAHÇESİ, ADETA STÜDYOYA DÖNÜŞTÜ OSMANİYE'DE KAKTÜS BAHÇESİ, ADETA STÜDYOYA DÖNÜŞTÜ

438088687 1691736048300805 5124949877856060274 N
İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Müftülüğü, Adli Tıp Şube Müdürlüğü, Cumhuriyete Başsavcılığı, Osmaniye Barosu ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü temsilcileri katıldı.
Toplantıda, mevcut durum değerlendirmesi yapılarak, çocuk istismarıyla mücadeledeki mevcut stratejiler ve politikalar gözden geçirildi. Ayrıca, çocukların korunması ve istismarın önlenmesi konularında daha etkin çözümler geliştirmek için ortak projeler ve eylem planları üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.
Çocuk İzlem Merkezi (ÇİM) İl Koordinasyon Kurulu toplantısının sonunda ortak kararlar alınarak, çocuk istismarıyla mücadelede daha etkin ve koordineli bir yaklaşımın benimsenmesi kararlaştırıldı. 
Katılımcılar, çocukların haklarına saygı duyulmasını ve onların güvenliğinin sağlanmasını temin etmek adına kararlılıkla bir araya gelmeye devam edeceklerini ifade ettiler.
Bu önemli toplantı, çocuk istismarının önlenmesi ve mağdurlarına destek olunması adına Osmaniye'deki tüm paydaşların iş birliğini ve koordinasyonunu daha da güçlendirecek adımların atılmasına vesile oldu.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN