Osmaniye Eğitim Bir - Sen Kadın Komisyonu tarafından “Anneler Günü “ etkinliği düzenlendi.
Öğretmen evinde düzenlenen etkinliğe, Şube Başkanı Mahmut Kahraman, sendika temsilcileri ile çok sayıda kadın üye katıldı. 
Eğitim-Bir-Sen ve Memur- Sen Kadın Komisyonu Başkanı Sebahat Püsküllüoğlu, anneliğin şefkatin, merhametin, fedakârlığın en somut ifadesi olan yüce bir değer olduğunu belirtti. 

26 yıl sonra samanlıkta bulundu 26 yıl sonra samanlıkta bulundu

442477830 7925620690822991 6931749659574512495 N
Doğumdan başlayarak bebeklik ve olgunluk evresinin kadar bütün kaygı ve zahmetleri çeken, besleyip büyüten annelerin hakkının ödenemeyeceğini ifade eden Püsküllüoğlu, şunları kaydetti:
“Hiçbir hesap yapmadan sevindiğimizde sevinen, üzüldüğümüzde üzülen, var olma ve hayat yolunda ilk öğretmenimiz, ilk kılavuzumuz annelerimiz, ilahi merhametin müşahhas temsilcisi, cefanın, vefanın, fedakârlığın canlı anıtlarıdır. Bu kutlu varlıkların sevgisine, duasına layık ve mazhar olmak en büyük şeref ve kazanımdır. Anneler ne kadar güçlü olursa yetiştirdikleri nesiller de o denli güçlü, başarılı olur. Toplum olarak ahlak ve medeniyet tasavvurumuzun ana unsuru aile, ailenin temel direği ve dayanağı ise annedir. 
Dünyanın birçok yerinde terörün, savaşların, açlığın sebep olduğu acı ve ölümcül gelişmelerden en fazla çocuklarıyla birlikte anneler etkilenmektedir. Bugün yoksulluğun da, katliamın da, savaşın da, mülteci durumuna düşmenin de, ülkeyi sığınmacı olarak terk etmenin de en acısını anneler çekmektedir. Adil, eşit, hür olma iddiasının baştan sona aşağılık bir yalan olduğu bilinen modern devletlerin, emperyalist ülkelerin gözleri önünde, hatta onların destekleriyle Gazze’de süren siyonist saldırılarda, yıkım ve kıyımda da en fazla anneler ve çocuklar can vermiş, can vermektedir.”

Whatsapp Görsel 2024 05 12 Saat 15.38.38 C534B7Cf
ANNELERİN AĞLADIĞI BİR DÜNYA GÜLEMEZ 
Püsküllüoğlu, alınan her kararda anne yüreğinin hesaba katılması gerektiğini anımsattı.
Püsküllüoğlu, şöyle devam etti:
“Annelerin hatırına savaşları durdurmak, hiçbirinin evlat hasretine düşmesine sebep olmamak, yüreklerindeki eksiklik duygusunu ortadan kaldıracak, yoksunluğa ve yoksulluğa son verecek adımları atmak, terör belasını yeryüzünden silmek, ahlaki yozlaşmayla ve bağımsızlık girdaplarında çocuklarımızın ellerimizden kayıp gitmelerini önlemek, çocuk işçiliğini bitirmek hepimizin ödevi ve görevi olmalıdır. Bu bağlamda, tüm işlerimizde ve aldığımız kararlarda anne yüreğini hesaba katmak sorumluluğumuz olmalıdır. Annelerin gözlerindeki hüzün veya sevinç toplumun en belirgin moral göstergesidir. Anneler güldüğü zaman dünya güler. Annelerin ağladığı bir dünya gülemez. Bu sebeple, aileyi koruyan, güçlendiren düzenlemelerin milletin huzurunun ve başarımızın teminatı olacağını savunuyor, bu yöndeki her çabayı destekliyoruz”
Püsküllüoğlu, Eğitim-Bir-Sen olarak, insanlığa müjde olacak yeni bir medeniyet idealinin, annelerin duaları, aşıladıkları duyguları, geleceğe hazırlayan maharetli elleriyle inşa edilebileceğine inandıklarını belirtti.
Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mahmut Kahraman da etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek anneler günün kutladı.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN