OSMANİYE'NİN BAHÇE İLÇESİNDE DOMATES - BİBER HASADI YAPILDI OSMANİYE'NİN BAHÇE İLÇESİNDE DOMATES - BİBER HASADI YAPILDI

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde Zabıta Müdürlüğü ekipleri, haksız fiyat artışının önüne geçmek ve vatandaşların mağdur olmasını engellemek için denetimlerine devam ediyor. 
Ekipler tarafından market, kasap ve fırınlarda fiyat, son kullanma tarihi, gramaj ve sağlığa uygunluk (hijyen) denetimi yapıldı. 
6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında market, fırın ve kasaplarda yapılan denetimlerde temel gıda ürünleri ve temizlik malzemelerinin fiyatları kontrol edildi. 
Reyonları gezen ekipler, ürünlerin son kullanma tarihlerini inceledi. Denetim sırasında genel temizlik yönünden de incelemede bulunan zabıta ekipleri ürünlerde gramaj ve raf-kasa fiyat karşılaştırması yaptı. Gerçekleştirilen denetimde tespit edilen usulsüzlüklerde, ceza tespit tutanağı tutuldu.
Kadirli Gıda Maddeleri Esnaf Odası Başkan vekili Nami Nacar, zabıta ekiplerinin Kurban Bayramı’nda başarılı bir çalışma yürüttüğünü söyledi.
Nacar, ekiplerin merdiven altında kurban etlerinin hijyene dikkat edilmeden işlenmesine ve bulaşıcı hastalık gibi durumlara sebebiyet vermeden gerekli çalışmaları kendileri ile koordineli yaptığını aktararak Zabıta Müdürü Cezmi Aydın ve zabıta müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.
Zabıta Müdürü Aydın ise, ziyaretinden dolayı Nacar’a teşekkür ederek, “Zabıta ekiplerimiz ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde bu çalışmalarını sürdürüyor. Halkın sağlığı ve tüketici haklarının korunması amacıyla yapılan denetimler aralıksız olarak devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN