Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte yayla yollarını sezona hazır hale getirebilmek için yol yapım ve onarım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince, Gözne ve Musalı mahallelerinde yeni yollar açılarak düzenleme çalışmaları gerçekleştirilirken, Soğucak Mahallesi’nde kilit parke taşı onarım çalışmaları büyük bir titizlikle yürütüldü. Özellikle yaz aylarında nüfusu artan Toroslar’ın yaylalarında daha yeni ve konforlu ulaşım imkanı sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar, yaylacıların da büyük beğenisini topluyor.

Çocuklara özel drama kursları için kayıtlar başladı Çocuklara özel drama kursları için kayıtlar başladı

Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, modern ve güvenli ulaşım ağlarını genişletmek adına özveriyle çalışacaklarını ve Toroslar halkının yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi. İlçenin tüm mahallelerine eşit hizmet götüreceklerini kaydeden Başkan Yıldız, “Tarımla uğraşan vatandaşlarımız ile yaz aylarında yayla yollarını kullanan yaylacılarımızın rahat ve güvenli ulaşımı için yollarımızı yeniliyoruz. İlçe merkezinde devam eden rutin çalışmalarımızın yanı sıra kırsal mahallelerimizde de yol yapım ve onarım çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. ’Yüzü gülen, nefes alan Toroslar’ hedefiyle gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalar sayesinde ilçemiz daha yaşanabilir hale geliyor ve vatandaşlarımızın günlük hayatları kolaylaşıyor” dedi.

Kaynak: iha