KENTİ TEMSİL EDECEK TBB MECLİS ÜYELERİ BELİRLENDİ KENTİ TEMSİL EDECEK TBB MECLİS ÜYELERİ BELİRLENDİ

Osmaniye’de üreticilere 21.500 adet plastik zeytin kasası dağıtıldı. 
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen dağıtım törenine Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve zeytin üreticileri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Kolabaş yaptı. 
İl Müdürü Kolabaş yaptığı konuşmada, “Osmaniye İl Özel İdaresi, BTC ve Bakanlığımız destekleri ile bugüne kadar 21.000 adet 1. Sınıf zeytin hasatı kasası dağıtımı yapıldı. 
Bugün ise 21.500 adet 1. Sınıf zeytin hasat kasası dağıtımı yapılacaktır. Proje bütçesi Bakanlığımız tarafından %75 hibeli olarak sağlanmıştır. 810 bin TL çiftçi katkısı, 2 milyon 430 bin TL Bakanlık katkısı olmak üzere toplam bütçe 3 milyon 240 bin TL dir. Yararlanacak çiftçi sayısı 900 kişidir. Dağıtımımız, İl ve ilçe müdürlüklerimizce yapılacaktır. Bu ödeneklerin çıkarılması ve uygulanması safhalarında başta Sayın Valimize, Sayın Milletvekilimize, siyasetçi ve bürokratlara teşekkürlerimi sunuyorum. Bu projede emeği geçen tüm personellerimizi tebrik ediyorum. Yaptığımız destekleri fazlasıyla hak eden değerli çiftçilerimize saygılarımı sunuyor, hayırlı, bereketli bir yıl olmasını dilerim“ dedi.
Programda konuşan Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy, Osmaniye’nin tarımda oldukça mesafe aldığını belirterek, “2006 yılında çiftçilerimize zeytin fidesi dağıtımı yapıyorduk. Hamdolsun o gün dağıtmış olduğumuz fideler bugün ağaca dönüştü, meyve vermeye başladı. Bugün de Milletvekili olarak, çiftçilerimizin ürünlerini toplayacağı kasaları dağıtmak bize nasip oldu. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bu projelere destek veren, bizleri yalnız bırakmayan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, onun yol arkadaşı Tarım ve Orman Bakanımıza, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüze ve proje ekibine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. ”dedi.
Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “İmkânlarımız ölçüsünde verebildiğimiz desteği vermeye gayret ediyoruz. Başta Tarım ve Orman Bakanlığımız olmak üzere, Valilik olarak İl Özel İdaremizin desteklerini her zaman sizlerin hizmetine en iyi şekilde sunmaya gayret ediyoruz. Bu zeytin kasalarının, zeytinin kalitesinin artmasına çok önemli katkı sağladığını siz daha iyi biliyorsunuz. Ürünlerimizin en doğal şekilde üretimini sağlayıp, insanlarımızın gıda ihtiyacının karşılanmasında zeytinin önemi ve kıymeti çok büyük. Osmaniye’miz zeytin üretiminde Türkiye’de 11. sırada, inanıyorum ki ilerlemeye devam edecek. Biz size destek vereceğiz, siz de en güzel zeytini yetiştirmeye devam edeceksiniz. Çünkü Osmaniye’miz, zeytinin kaliteli olması anlamında, en iyi şartları taşıyan çok nadir yerlerden birisi. Dağıtacağımız kasaların, sizlerin üretimine en güzel katkıyı sağlamasını, hayırlı olmasını diliyorum. Elimizden gelen bu destekleri en iyi şekilde sunma gayretimiz devam edecek. Siz de inşallah en güzel şekilde üretmeye devam edin. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Program sonunda zeytin üreticilerine plastik kasaları Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy tarafından verildi. 

Muhabir: Ümit KAHRIMAN