Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, yapımı tamamlanan Adana-Toprakkale-Osmaniye Karayolu Toprakkale Kavşağında incelemelerde bulundu. 
Toprakkale Kaymakamı Volkan Özer’in de yer aldığı ziyarette yapılan çalışmalar hakkında Karayolları Bölge Müdürlüğü Kontrol Şefi Çağrı Çiftçi, Vali Yılmaz’a bilgi verdi.
 

Hatay'da Toprak kayması meydana geldi bir işçi toprak altında kaldı Hatay'da Toprak kayması meydana geldi bir işçi toprak altında kaldı

Vali Yılmaz incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Bu yolumuzun yaklaşık 15 aydır çalışmaları devam ediyordu. Burası ciddi anlamda trafik yoğunluğu olan bir yolumuz. Yarın açılacak ve Osmaniyeli hemşerilerimizin hizmetine girmiş olacak. Gerçekten çok güzel bir çalışma yapıldı. Buraya köprü yapıldı, altgeçitten hızlı tren geçiş çalışması yapıldı, tamamlandı. Yaklaşık2,5 km bir yol çalışması. Karayollarımıza yaptıkları bu güzel çalışmadan dolayı çok teşekkür ediyorum. Osmaniyeli hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.
Whatsapp Image 2024 05 17 At 15.32.25

Ne zamandır bu yolun açılmasını bekliyorduk, hamdolsun sona geldik. Bu çalışmalar depremden önce başlamıştı, deprem bu çalışmaları uzattı ama bugün itibariyle tamamlandı. Şu anda işaretleme çalışmaları yapılıyor, yarın hizmete girmiş olacak. Bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Muhabir: Sedat Kaan ERAT