Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası, yurt içi ve yurt dışı seyahatlerde sigortalıların ani hastalanmalar veya kaza sonucu yaralanmalar gibi beklenmedik durumlarına karşı finansal güvence sunarak, tatili huzur içinde geçirmelerini sağlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, seyahat planlarının sıklaştığı yaz döneminde, tatil sırasında karşılaşabilecek sağlık sorunları, bagaj kaybı, gasp, kapkaç gibi pek çok beklenmedik duruma karşı tedbir almak gerekiyor. Bu nedenle, seyahat sağlık sigortası yaptırmak, huzurlu ve güvenli bir tatil geçirmenin önemli bir seçeneği olarak öne çıkıyor.

Dünya'da 1 trilyon dolar olan kripto piyasası, Türkiye'de 20 milyar dolarlık değere ulaştı Dünya'da 1 trilyon dolar olan kripto piyasası, Türkiye'de 20 milyar dolarlık değere ulaştı

Beklenmedik durumlar karşısında maddi ve manevi olarak destek sağlayan Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası ürünü, seyahatler sırasında sigortalının sağlığını ve kayıplarını güvence altına alıyor.

Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası, beklenmedik birçok masrafı güvence altına alarak sigortalıyı finansal endişelerden korurken, özellikle yüksek sağlık harcamalarına sahip ülkelere yapılan seyahatlerde önemli bir maddi destek sunuyor.

Yurt dışı seyahatlerde; tıbbi tedavi masrafları, sigortalının en yakın sağlık kuruluşuna nakli, cenaze nakli, taburcu olduktan sonra ikametgah adresine nakli, aile üyelerinin konaklaması, "overbooking" nedeniyle gecikme, mücbir sebeplerle tur iptali masrafları, tıbbi danışmanlık, acil mesajların iletilmesi, bagaj kaybı veya hasarı ve ilaç gönderilmesi organizasyonu gibi birçok teminat sağlayan Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası, yurt içi seyahatlerde ise ani rahatsızlık ve hastalıklara ilişkin tıbbi tedavi, en yakın sağlık kuruluşuna nakil, cenaze nakli, taburcu olduktan sonra ikametgah adresine nakil, bagaj kaybı veya hasarı risklerine karşı güvence veriyor.

Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası, kaybolan bagajın bulunması ve ulaştırılması, acil mesajların iletilmesi ve tıbbi danışmanlık gibi yardımcı hizmetleri de sağlıyor. Hastalık veya yaralanma nedeniyle yurt dışında konaklama süresinin uzaması durumunda da otel ve diğer konaklama masraflarının karşılanması ve ilaç gönderilmesi organizasyonu hizmetlerini kapsıyor.

Kaynak: aa