VALİ ERDİNÇ YILMAZ, TOPRAKKALE TOKİ KONUTLARINA YERLEŞEN AİLELERİ ZİYARET ETTİ VALİ ERDİNÇ YILMAZ, TOPRAKKALE TOKİ KONUTLARINA YERLEŞEN AİLELERİ ZİYARET ETTİ

Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından "Hareketlilik Yılı Spor Şenliği" açılış programıyla başladı.
Okullar Kampüsü Sentetik Futbol Sahası'nda gerçekleşen etkinlik "Haydi Osmaniyem Harekete Geç" sloganıyla geniş katılımlı ve renkli görüntülerle start aldı.
Spor Şenliği, çeşitli açık alan spor branşlarını, spor gösterilerini ve müzik içeren dopdolu bir programla renklendi. 

448341518 781626250807403 6675624214434408683 N7'den 70'e herkese hitap eden şenlikte katılımcılar, bedensel farkındalığı artıran sportif aktivitelerden geleneksel oyunlara, rekabetçi sporlardan çocuk oyunlarına kadar geniş bir yelpazede birbirinden eğlenceli etkinliklere katılma fırsatı buldu.
Etkinlik sırasında sporun ve sağlıklı yaşamın önemi vurgulandı. Sporun ve hareketin yaşam kalitesini artırdığına dair farkındalık oluşturulurken, katılımcılar arasında dostluklar kuruldu ve yeni spor tutkunları bir araya geldi. 
Şenlik, hem bedensel hem de ruhsal açıdan katılımcılara zengin deneyimler sunarak sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını teşvik etti.
Osmaniye'de gerçekleştirilen spor şenliği, "Hareketlilik Yılı" etkinliklerinin ne denli önem taşıdığını bir kez daha gösterdi. 
Toplumun her kesiminden yoğun ilgi gören etkinlik, Osmaniye halkının spor ve sağlıklı yaşam konusundaki bilinçlenmesine büyük katkı sağladı.

Muhabir: Sedat Kaan ERAT