Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın istifa ettiği ve kararını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduğu yönündeki sosyal medya iddiaları gündeme bomba gibi düştü.
Konuyla ilgili olarak Gazeteci İsmail Saymaz’ın Bakan Koca ile görüştüğü ve Bakan Koca gibi Sağlık Bakanlığı yetkililerinin de net ifade vermekten kaçındığı konuşuluyor.
Gündem olan iddiayla ilgili İsmail Saymaz, Bakan Koca'yı aradı. Net konuşmayan Bakan Koca, "Hayatın her hali olabilir, biliyorsunuz." yanıtını verdi.
SEÇİM SONRASI KABİNEDE İLK DEĞİŞİKLİK
Halk Tv'de yer alan habere göre, gazeteci İsmail Saymaz, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile istifa iddiaları üzerine görüşme gerçekleştirdiğini söyledi. 
Saymaz'ın iddiasına göre; AK Parti'nin 31 Mart sonrası parti ve kabine içindeki değişime dair ilk adımlarından biri atılmış oldu.
Saymaz söz konusu olayla ilgili şu ifadeleri kullandı;
İstifa iddialarını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sordum.
"Affınızı istemişsiniz, doğru mu?" dedim.
Koca, şunları söyledi:
“Hayatın her hali olabilir, biliyorsunuz. Önemli olan, millete ve devlete hizmet etmek. Her pozisyonda.”
“Bugün cumhurbaşkanıyla görüşmüşsünüz” şeklindeki sorum üzerine Koca, “Biz her zaman görüşüyoruz” diye yanıt verdi.

HENÜZ AÇIKLAMA YAPILMADI
Sağlık Bakanlığı yetkilileri, istifa haberlerine ilişkin ise henüz bir açıklama yapmadı.

ERDOĞAN MKYK'DA ELEŞTİRMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinden sonraki ilk Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı sert bir şekilde eleştirmişti. Koca’ya dönerek, “Randevularla alakalı şikayetler var. Sorunu seninle çok ciddi ele alacağız ve gerekeni yapacağız” demişti.

VAN'DA DEPREM OLDU, KENTTE KISA SÜRE PANİK YAŞANDI VAN'DA DEPREM OLDU, KENTTE KISA SÜRE PANİK YAŞANDI

KOCA İLE İLGİLİ DAHA ÖNCEDE BÖYLE İDDİALAR ÇIKMIŞTI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ilgili daha önceleri de böyle iddialarda bulunulmuştu. Ancak Sağlık Bakanı görevine devam etmişti.

Kaynak: Haber Merkezi