Osmaniye Samet Aybaba Spor Lisesi tarafından düzenlenen “Mini Hentbol Şenliği” final müsabakalarının ardından ödül töreni ile tamamlandı.
Kentte 12 okul takımının 4 bin sporcuyla katıldığı final müsabakalar sonunda birinci 80.Yıl Cumhuriyet İlkokulu, ikinci Dede Korkut İlkokulu, Üçüncü Vali İsmail Fırat İlkokulu, dördüncü Ülkü İlkokulu oldu. 
Okulun Halı Sahasında düzenlenen ödül törenine, Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç ve Beşiktaş Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba, Milli Eğitim Müdürü Aydın Abak, Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Turgay Uzun, OSB Müdürü Musa Gönül katıldı.
Protokol, final müsabakaları sonrasında başarılı takımlara kupa ve sporculara madalya verdi.
Burada hentbolun geleceği olan minik hentbolcuları görünce yorgunluğumu atıyorum diyen Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Başkanı Uğur Kılıç, "Tüm yorgunluğumu, hentbolun geleceği olan minik hentbolcuları gördüğüm zaman atıyorum zaten. Burada aslında bir yöneticinin neler yapabileceğini, bir şehri nasıl etkileyebileceğine şahit olduk. Bence kendi hentbol camiamız açısından da spor camiası açısından da bir yöneticinin bir ili, bir branşla ilgili nasıl ayağa kaldırdığını, nasıl güzel bir organizasyon yapıldığını, çocuklara nasıl değer verildiğini, velileriyle, antrenörleriyle, hakemleriyle, sporcularıyla, yöneticileriyle bir şehri nasıl bir araya getirdiğini gördük. Osmaniye çok keyifli bir şehir, bence buradan çok önemli hentbolcular çıkabilir. Bu bir başlangıç oldu. Sürdürülebilir olması önemli. İnşallah bunun devamı olacak, devamı olduğu süre içerisinde söz veriyorum bende gelmeye devam edeceğim. O yüzden, buradaki çocukların enerjisi bütün yorgunluğumu aldı diyebilirim" diye konuştu.

BANKALAR, ATM'LERDE PARA ÇEKME LİMİTİNİ ARTIRDI BANKALAR, ATM'LERDE PARA ÇEKME LİMİTİNİ ARTIRDI

I M G 20240604 W A0053"Hedefim milli takıma Osmaniye’den oyuncu kazandırmak"
Tek hedefinin milli takıma sporcu yollamak olduğunu söyleyen Hentbol İl Temsilcisi ve Samet Aybaba Spor Lisesi Müdürü Aylin Loş Başlamışlı,"‘Osmaniye’de il temsilciliğini olarak Ocak ayından itibaren ekibimizle birlikte teslim aldıktan sonra burada hentbolu canlandırmak adına ne yapabiliriz diye düşündük bir 2. Lig takımları oluşturduk. Kız erkek, dışarıdan transfer yapmak zorunda kaldık çünkü mücadele edebilmemiz için dışardan oyuncu almamız gerekliydi maliyet olarak bize yük olacak ve bunu devamını getiremeyeceğiz. Yapmamız gereken şey altyapı oluşturmak. İlkokul öğretmenleriyle 4.sınıftan altyapıyı oluşturarak bunu yavaş yavaş ilerletirsek ancak ilimize ve çocuklara faydamız olur diye düşündük. Daha sonra 12 ilkokulda 4. sınıflara yönelik bir buçuk aylık bir eğitim süreci mini hentbol şenliği şeklinde ‘Havalı Hentbol Fıstıkları’ projesi adını da koyarak etkinlik düzenledik. Fıstık da yöresel açısından, değer açısından Osmaniye’mizin simgesi olduğundan. Önemli bir etki yaptı gördünüz Sayın Federasyon Başkanımız Uğur Kılıç buraya geldi. Bu turnuvamızın finali için gerçekten bu bize verilen bir değerdi. Biz bir şey yapmaya çalıştık ve ilimizde de görüldü sağ olsun Valimiz, Gençlik Spor Müdürlüğümüz, Milli Eğitim Müdürümüz, herkes arkamızda oldu. Samet Hocam aynı şekilde her zamanki gibi bize güvendi. İnşallah benim il seviyesinde, bölge seviyesinde başarı kazanırız. Takım olmak zor bu yüzden dördüncü senede, bu süreçte tabii fizik olursa çocuklarda, milli takıma sporcu yetiştirmek benim amacım. Osmaniye’den 3 sene sonra, 4. sene sonra hentbol branşın da milli takıma sporcu göndermek" dedi.  

Muhabir: Ümit KAHRIMAN