Halk plajında unutulan çanta sahibine teslim edildi Halk plajında unutulan çanta sahibine teslim edildi

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü tarafından Kask Kullanımı ve Cep Telefonu Kullanımıyla Mücadele çalışmalarının devam ettiğini bildirildi.
Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte trafik güvenliği bilincini artırmak amacıyla önemli bir bilgilendirme kampanyası başlatıldı.
Trafik polisleri, motosiklet, motorlu bisiklet ve elektrikli bisiklet kullanıcılarına yönelik kask kullanımının önemi, aşırı hız ve cep telefonuyla görüşmenin zararları hakkında bilgilendirme yaparak farkındalık oluşturdu.
Trafik ekipleri, sürücülere ve yolculara yönelik gerçekleştirdikleri bilgilendirme etkinliğinde, kaskın hayati bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Özellikle motosiklet, motorlu bisiklet ve elektrikli bisiklet kullanıcılarının kask kullanımının zorunlu olduğunu hatırlatarak, kaskın hayat kurtarıcı bir etkiye sahip olduğunu belirttiler. 
Ayrıca, aşırı hızın ve cep telefonuyla görüşmenin trafik kazalarına yol açabileceği riskleri üzerinde durarak sürücüleri bu konularda daha dikkatli olmaları konusunda uyardılar.

365201Etkinlik kapsamında dağıtılan el broşürleri ile sürücülere detaylı bilgilendirme sağlanırken, trafik kurallarına uyulması ve trafik güvenliği bilincinin artırılması hedeflendi. 
Osmaniye Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, bu tür bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini ve trafik kazalarının önlenmesi için benzer etkinliklerin sürdürüleceğini belirtti.
Trafik güvenliği bilincinin artırılması ve kazaların önlenmesi amacıyla gerçekleştirilen bu tür etkinlikler, sürücülerin ve yayaların trafik kurallarına daha fazla riayet etmelerini sağlayarak şehirlerimizdeki trafik güvenliğini artırmayı hedefliyor.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN