OSMANİYE BELEDİYE BAŞKANI ÇENET: "EKİPLERİMİZ SAHADA" OSMANİYE BELEDİYE BAŞKANI ÇENET: "EKİPLERİMİZ SAHADA"

Osmaniye Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan işbirliği protokolü ile 3-18 yaş çocuklar spor dolu bir yaz geçirecek.
İki kurum 27 Haziran – 31 Ağustos tarihleri arasında iki ay sürecek ücretsiz “Yaz Spor Okulları” işbirliği protokolü imzalayarak güç birliği yaptı.
Protokol, Belediye Başkanı İbrahim Çenet ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi tarafından imzalandı.
Yaz Spor Okulları için müracaatlar 24 Haziran’a kadar Tosyalı Spor Salonu, Çok Amaçlı Spor Salonu, Merkez Spor Salonu, Osmaniye Belediyesi ve Gençlik Merkezlerindeki başvuru masalarına yapılabilecek.
24 BRANŞTA EĞİTİM
Osmaniye Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında “Sağlıklı ve Eğlenceli Bir Yaz İçin” sloganı ile 3-18 yaş arası çocuklara yönelik düzenlenecek olan yaz spor okullarında, futbol, basketbol, engelli basketbol, voleybol, tenis, yüzme, masa tenisi, güreş, boks, judo, okçuluk, engelli okçuluk, halk oyunları, hentbol, atletizm, jimnastik, bisiklet, hokey, eskrim, ragbi, softbol, tekvando, satranç, kickboks ve badminton branşlarında eğitimler verilecek.
DOLU DOLU BİR YAZ 
Yaz spor okullarının çocuklar ve gençler için hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Belediye Başkanı İbrahim Çenet, “Bugün Gençlik ve Spor İl Müdürümüzle birlikte yaz spor okullarımızı birlikte yapma kararımızı imza altına aldık. İnşallah yaz aylarımızı çocuklarımız cıvıl cıvıl, neşe içerisinde her branştan sporda, tesislerimizde ve sunduğumuz imkanlarla onların vakitlerini değerli bir şekilde geçireceklerini umuyoruz.” dedi.
Başkan Çenet, “Yaz mevsimi geldi, gençlerimiz sınavlarına girdi ve inşallah çocuklarımız karnelerini alacaklar. Biz de yaz spor okulları için son hazırlıklarımızı yaptık. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle işbirliği içerisinde gençlerimize ve çocuklarımıza, futboldan tenise, voleyboldan yüzmeye varıncaya kadar çok çeşitli spor imkanlarını hazırladık. Müracaatlar alınmaya başlandı ve 24 Haziran’a kadar Tosyalı Spor Salonu, Çok Amaçlı Spor Salonu, Merkez Spor Salonu, belediyemiz ve Gençlik Merkezlerimizdeki başvuru masalarına müracaat yapabilirsiniz. Sizleri dört gözle bekliyoruz ve yaz mevsimini en iyi şekilde değerlendireceğinize inanıyoruz.” diye konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 06 11 Saat 19.32.38 6E33990EBAŞKAN ÇENET’E TEŞEKKÜR
Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi ise kurum olarak yılın her ayında sportif faaliyetlere devam edildiğini belirterek, “Sadece yaz ayları için değil, yılın bütünüyle başladığımız ve bütünüyle devam ettiğimiz spor kurslarımız var. “GSB Spor Okulları” adı altında yazın iki aylık dönemler içerisinde çocuklarımıza spor yaptıracağız. Spor tesislerimizde çocuklarımızla birlikte en güzel şekilde yaz aylarını değerlendireceğiz. Bu anlamda sayın belediye başkanımızın bizlere vermiş olduğu desteklerden ötürü kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah bu işbirliğimizle beraber Osmaniye’mizde çok daha fazla sporcu gencimize ulaşacağız. Belki buradan milli takımlara sporcu kazandıracağız. Neden burada, yeni spora başlayan bir çocuğumuz olimpiyat veya dünya şampiyonu olmasın? İnşallah bunun adımlarını bugün hep birlikte atmış bulunuyoruz.” dedi.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN