KOOPERATİFLEŞME, TERCİH DEĞİL ZORUNLULUKTUR KOOPERATİFLEŞME, TERCİH DEĞİL ZORUNLULUKTUR

Osmaniye Aile Destek Merkezi (ADEM) Projesi kursiyerlerinin el emeği ürünlerinden oluşan dönem sonu sergisi açıldı.
Valilik Fuaye alanında düzenlenen sergi açılışına Vali Erdinç Yılmaz, Vali Yardımcıları Aziz Onur Aydın ve Yunus Emre Şahin, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, kursiyerler katıldı.
Açılışın ardından Vali Yılmaz’a sergi hakkında bilgi veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür Vekili Abdurrahman Sefa Akkoyunlu, Osmaniye Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde açılan Aile Destek Merkezi’nin 12 Mayıs 2023 itibari ile faaliyetlerine başladığını belirtti.

D S C 6828
Akkoyunlu, merkezde giyim, mefruşat ve amigurumi (el sanatları) kurslarının açıldığını, kursiyerlerin bu kurslar sayesinde sertifika aldıklarını ve sosyal alanda kendilerini geliştirirken aile bütçesine de katkı sağlayabildiklerini söyledi. 
İl Müdür Vekili Akkoyunlu “Kursiyerlerimizin özgüvenlerinin artması, mesleki beceriler kazanması, aile içi iletişiminin güçlenmesi, ekonomik alanda kendi ayaklarının üstünde durabilmesi, çeşitli kültürel geziler ve kermeslerle sosyal faaliyetlerinin arttırılması hedeflenmektedir. Osmaniye’de faaliyette geçildiğinden bu yana Aile Destek Merkezimizden 308 kadın kursiyerimiz yararlanmıştır. 20 Mayıs tarihinden itibaren giyim, mefruşat, amigurumi, takı tasarım dallarında 4 kursumuz, 162 Kursiyerimizle faaliyetlerine devam edecektir” dedi.
Açılışın ardından Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları kursiyerlerin el emeği ürünlerinin bulunduğu stantları ziyaret ettiler. Kursiyerlerle sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, birbirinden güzel el emeği ürünler için kursiyerleri tebrik etti.
Vali Yılmaz sergi ziyaretinin ardından yaptığı konuşmada, “Aile Destek Merkezimizde kursiyerlerimiz, el emeği göz nuru geleneksel el ürünlerini başarılı bir şekilde yapmışlar. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Halk Eğitim Merkezimizdeki öğreticiler tarafından bu kurslar verilmektedir. Bu imkanlar verildiğinde ne kadar güzel şeyler ortaya çıktığını, kursiyerlerimizin ne güzel çalışmalar yaptıklarını görmüş olduk. Kursiyerlerimizin hepsini ayrı ayrı kutluyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN