OSMANİYE BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ÇENET’TEN BASIN BAYRAMI MESAJI OSMANİYE BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ÇENET’TEN BASIN BAYRAMI MESAJI

Osmaniye Şehirlerarası Otobüs Terminali, Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte yoğun günler yaşıyor. 9 günlük bayram tatili süresince şehir dışına çıkmak isteyen vatandaşlar ve tatil için Osmaniye’ye geri dönenler terminalde hareketliliği artırdı. Okulların da tatil olması, bu yoğunluğu daha da belirgin hale getirdi.
Terminaldeki yoğunluk, özellikle şehir dışına yapılan seyahatlerde belirgin hareketlilik gösteriyor. Firma yetkilileri, artan talebe rağmen yükselen maliyetler nedeniyle bu yoğunluktan memnun olmadıklarını dile getirdi. Özellikle akaryakıt ve işletme maliyetlerinin yükselmesi, firmaların kar marjını düşürdü. 
Bir firma yetkilisi, "Yolcu sayısındaki artışa rağmen maliyetlerimiz ciddi oranda arttı. Bu yüzden beklediğimiz karı elde edemiyoruz" dedi.
BİLET BULMAK DA ZOR
Osmaniye'den çevre illere yapılan seferlerde bilet bulmak genellikle kolay olurken, Osmaniye'ye dönüş seferlerinde aynı durum geçerli değil. Firma yetkilileri, özellikle dönüş seferlerinde bilet sıkıntısının yaşandığını belirtiyor. Osmaniye’ye gelmek isteyen birçok vatandaş, bilet bulmakta zorluk çekiyor. Bir başka yetkili ise, "Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ek seferler düzenlemeye çalışıyoruz, ancak talep o kadar yüksek ki yine de yetersiz kalabiliyoruz," şeklinde konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 06 13 Saat 20.34.42 13A770C4VATANDAŞ MEMNUN
Tatil için şehir dışına çıkan vatandaşlar ise yoğunluğa rağmen memnun. Bayram tatilini sevdikleriyle geçirmek isteyen Osmaniyeliler, terminalde yaşanan hareketliliğin kendilerini etkilemediğini belirtti. Terminaldeki yoğunluk, bayramın coşkusunu ve heyecanını da beraberinde getiriyor.
Osmaniye Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yaşanan bu yoğunluğun, bayram tatilinin bitişiyle birlikte azalması bekleniyor. Ancak, tatilin bitiminde dönüş yolculuklarının yine terminalde yoğunluğa neden olacağı öngörülüyor. 
Firma yetkilileri ve yolcular, bayram sonrasında da bilet bulma konusunda dikkatli olmaları gerektiğini vurguluyor.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN