Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik ve Beslenme ve Diyetetik bölümlerinin yemin törenleri gerçekleştirildi.
15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde yeni mezunların mesleğe ilk adımını temsil eden yemin törenlerine Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Dayangaç, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri, çok sayıda öğrenci ve öğrencilerin aileleri katıldı. 
Aynı gün içerisinde farklı zaman dilimlerinde düzenlenen törenler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 
Sırasıyla Ebelik Bölümü ve Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunlarımız, antlarını okuyarak meslek yemini etti.

OSMANİYE’DE 15 TEMMUZ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI OSMANİYE’DE 15 TEMMUZ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

448960772 951731960078091 278899388226897574 NBölümlerimizin yemin törenlerinde, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Dayangaç’ın yanı sıra Ebelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emine Yıldırım ve mezunlar adına bölümlerini birincilikle bitirme başarısı gösteren öğrenciler konuşma gerçekleştirdi.
Bölümlerini başarıyla tamamlayarak mezun olan öğrencileri tebrik eden Prof. Dr. Alparslan Dayangaç, bölümlerin önemine de değindi ve ‘’Sizler artık sağlık profesyonelisiniz, bu bakımdan sizlerin toplumda yeriniz ve sorumluluğunuz bambaşka. Sağlık alanında donanım kazanmanızı sağlayan fakülte hocalarımıza ve üzerinizde büyük emeği olan ailelerinize ayrıca teşekkür ederim. Gidişiniz bizim için ayrı bir ahüzün olmasına rağmen sizleri meslek hayatına uğurlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yolunuz açık olsun, başarılar diliyorum.’’ şeklinde konuştu.
Bölümlerini başarılı bir şekilde tamamlayarak keplerini fırlatma heyecanı yaşayan öğrencilere, temsili diplomaları Dekan Prof. Dr. Alparslan Dayangaç ve fakülte akademisyenleri tarafından takdim edildi. 

Muhabir: Ümit KAHRIMAN