OSMANİYELİLER DİKKAT! HASTANELİK OLABİLİRSİNİZ OSMANİYELİLER DİKKAT! HASTANELİK OLABİLİRSİNİZ

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde (OKÜ) “Narko Gençlik” programında, uyuşturucu madde kullanımının bireysel ve toplumsal zararlarına dikkat çekildi.
Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen “Narko Gençlik” başlıklı madde kullanımına karşı farkındalık programı, OKÜ ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 
15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde düzenlenen etkinliğe, üniversite akademik ve idari çalışanları ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Programda narkotik suçlarla mücadelenin önemi, madde bağımlılığı, narkotik maddeler, uyuşturucu satılan yerler ile kullanılan mekanlar, uyuşturucu suçlarında yasal durum, madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele merkezleri hakkında detaylı bilgiler verildi. 

448163370 18433643662059070 5414889996029527705 NEtkinlikte, Uyuşturucu Kullanımını Önleme Kısa Film Yarışması’nda birincilik ödülü alan “İki Ekmek” adlı filmin gösterimi yapıldı. 
Ayrıca, Narkotik Şube Müdürlüğünün eğitimli köpeği Pars’ın gösterisi, katılımcılar tarafından büyük alkış topladı.
Etkinlik programında, terör olaylarına yönelik bilgilendirme ve önleme faaliyetleri kapsamında “Güvenli Gençlik, Güvenli Gelecek” başlıklı bir sunum da yer aldı. Sunumda, terör olayları ve terörle mücadele konularında detaylı bilgiler aktarıldı.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN