126 yaşındaki Ayşe nine 3 Padişah 12 Cumhurbaşkanı gördü 126 yaşındaki Ayşe nine 3 Padişah 12 Cumhurbaşkanı gördü

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın davetiyle Irak Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Dr. Naim Al-Aboudi’ninde yer aldığı Türkiye-Irak Yükseköğretim iş birliği toplantısına katıldı.
Toplantıya YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, YÖK Yürütme Kurulu üyeleri, OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ile İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Ertaç Hürdoğan, Ege Üniversitesi ve İnönü Üniversitesinin rektörleri ve temsilcileri katıldı.
Türkiye-Irak yükseköğretim iş birliği ve bölgesel kalkınma odaklı üniversitelerin gelişim sürecinin konuşulduğu toplantıda, Ege Üniversitesi Ziraat, İnönü Üniversitesi Tıp alanında sunumlar gerçekleştirirken, OKÜ’nün 2023 yılında ihtisaslaşmaya değer görüldüğü Yenilenebilir Enerji ve Batarya Teknolojileri konusunda bilgilendirme sunumu yaptı.

442444607 18429677341059070 5607735994462206956 N
OKÜ sunumunda, Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin gelişim süreci hakkında detaylı bilgiler paylaşırken, OKÜ İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Ertaç Hürdoğan ise Yenilenebilir Enerji ve Batarya Teknolojileri alanında ihtisaslaşma süreci ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Irak Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Dr. Naim Al-Aboudi, YÖK’te gerçekleştirilen toplantıda Türkiye yükseköğretiminde bölgesel kalkınma odaklı üniversitelerden Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinin de yer aldığı üç üniversitenin gelişim ve ihtisaslaşma süreci hakkında bilgi aldı. 
Türkiye’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Dr. Naim Al-Aboudi, Türkiye’nin Irak’ın yükseköğretimine yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Dr. Naim Al-Aboudi, “Çok sayıda Türk üniversitesi Irak’taki üniversitelerle iş birliği yapmaktadır. Özellikle öğrenci değişimi ve akademisyenlerin yetiştirilmesi noktasında Türkiye’nin desteğini görmekten çok memnunuz” dedi.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN