Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) tarafından 6 şirketle yetkilendirme sözleşmesi imzalandı.
T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından 2013 yılında aldığı yetki ile Enerji Yöneticiliği ve Etüt-Proje Sertifika Eğitim faaliyetlerini uygulamalı olarak gerçekleştirebilen ve aktif olarak faaliyet gösteren bölgenin TEK yetkili üniversitesi olan OKÜ, şirketlere, enerji verimliliği hizmetlerini yürütebilmeleri için yönetmeliklerde geçen ifade ile Enerji Verimliliği Danışmanlık (EVD) Şirketi olabilmeleri için yetki vermeyi sürdürüyor. 
OKÜ tarafından Gaziantep'te faaliyet gösteren ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan GBB Enerji Anonim Şirketine, “Bina ve Hizmetler” uzmanlık alanında EVD yetkisi verildi. 
Rektörlük makamında yapılan imza töreninde, sözleşmeyi üniversitemiz adına Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun ve GBB ENERJİ Anonim Şirketi Yönetim Kurulu adına Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ayşegül Tekeroğlu imzaladı.
Enerji Eğitim Etüt Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ertaç Hürdoğan’ın da hazır bulunduğu imza töreninde konuya ilişkin açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “OKÜ’nün sahip olduğu yetki çerçevesinde bir başka şirketin daha yetkilendirme sürecini başarıyla tamamlamanın sevincini yaşamaktayız. OKÜ tarafından yetki almış 6. Şirket olan ve bölgemizde faaliyet gösteren önemli şirketlerden biri olan GBB Enerji A.Ş.’nin ülkemizde ve özellikle bölgemizde yürütülen enerji verimliliği çalışmalarının arttırılmasına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Her iki tarafa da hayırlı olmasını dilerim” dedi.

GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN AŞURE ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ GÖRME ENGELLİ BİREYLER İÇİN AŞURE ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Muhabir: Ümit KAHRIMAN