Samsung'un akıll saati, Turkcell'in eSIM desteğiyle satılacak Samsung'un akıll saati, Turkcell'in eSIM desteğiyle satılacak

Kahramanmaraş’ta ustalar tarafından hazırlanan birbirinden farklı et kütükleri kurban bayramında vatandaşlar tarafından kullanılıyor.

Kurban Bayramı nedeniyle bayram öncesi Tarihi Demirciler Çarşısı’nda hareketlilik yaşanmış esnaflar birbirinden farklı ürünleri bayrama hazırlamıştı. Kurban Bayramının olmazsa olmazlarından olan et kütükleri kurbanını kesen vatandaşlar tarafından talep gördü. Hazırlanan et kütükleri, tahta kaşıklar, doğrama tahtaları Tarihi Demirciler Çarşısı’nda satışa sunuldu.

Et kütüklerinin 250 liradan satıldığını söyleyen esnaf Ömer Selaldı, “Biz her yıl geleneksel hale gelmiş kurban hazırlığımızı yaptık. Et tahtaları ve et kütüklerini hazırladık. Ceviz ağacından et kütükleri kurbanda kemik kırmaya ve et doğramak için kullanılıyor. Ürün 250 liradan satıyoruz. Doğrama tahtaları, saç kavurma için ahşap kaşıklar ve diğer gerekli malzemeleri de yaptık” dedi.

Kaynak: iha