Asgari ücretliye bayram ikramiyesi sürprizi geldi. 4000 TL bayram ikramiyesi açıklandı. İşte detaylar…

Asgari ücretli çalışanlar için Kurban Bayramı öncesinde sürpriz haber geldi. Bir süredir zam talepleri olan, ancak hükümetten istediği karşılığı bulamayan asgari ücretliler, bayram öncesinde ikramiye sürprizi ile sevinecek. Maaşları ile ay sonunu getirmekte zorlanan milyonlarca asgari ücretli çalışana bayram ikramiyesi sürprizi geldi. Tek sefere mahsus yapılacak olan ödeme Kurban Bayramından hemen önce asgari ücretli çalışanların hesabına yatacak. Sadece asgari ücretli çalışanlar da değil, o ilde yaşayan tüm dar gelirli aileler bu ödemeden yararlanabilecek. İşte asgari ücretli çalışanlara verilecek bayram ikramiyesi detayları…

Kamyonette 8 kilogram esrar ele geçirildi Kamyonette 8 kilogram esrar ele geçirildi

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler devletten sosyal yardım ödemesi almaya devam ediyor. Ancak artık Türkiye’de ekonomik koşullar o kadar zorlaştı ki, asgari ücretli çalışanlar da dar gelirli grubuna girmiş durumda. Hatta TÜRK İŞ tarafından açıklanan son verilerde açlık sınırı asgari ücreti geçti. O nedenle de Kurban Bayramı öncesi asgari ücretli çalışanlara da destek ödemeleri başladı. Asgari ücretliye 4000 TL bayram ikramiyesi sürprizi de akşam saatlerinde açıklandı. İşte detaylar…

ASGARİ ÜCRETLİYE İKRAMİYE SÜRPRİZİ GELDİ

Asgari ücretli çalışanlar, 31 Mart yerel seçimlerinden önce geçim zorluğu yaşadıklarını dile getirerek ilave zam beklemeye başlamıştı. Ancak, beklenen zam yapılmadı. Seçim döneminde asgari ücretlilerin durumu da belediye başkan adaylarının vaatleri arasına girmişti. Denizli Büyükşehir Belediyesi seçimlerin ardından sözünü tutuyor. Seçim vaatleri arasında yer alan asgari ücretliye bayram ikramiyesi nihayet hayata geçiyor. Tek sefere mahsus olarak verilecek olan bayram ikramiyesi Kurban Bayramından hemen önce hesaplara yatacak.

4000 TL İKRAMİYE VERİLECEK

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada asgari ücretlilere verilecek bayram ikramiyesinde önceliğin çocuk sahibi ailelere verileceği ifade edildi. Başvurular ise yarın başlıyor. Bayram ikramiyesi ödemesi almak isteyen asgari ücretli aileler belediyeye giderek başvuru yapabilir.

ASGARİ ÜCRETLİYE TEMMUZ ZAMMI OLACAK MI?

Peki asgari ücretlilere Temmuz’da ilave zam olacak mı? Milyonlarca asgari ücretli çalışan geçim sıkıntısını dile getirerek zam beklediklerini sık sık zam beklentisini hatırlatıyor. Ancak, hükümetten peş peşe yapılan açıklamalara göre Temmuz ayında asgari ücrete ara zam gelmeyecek. Ara zam konusunda SGK uzmanlarından ise farklı açıklamalar geliyor. Bir çok SGK uzmanı, asgari ücrete Temmuz’da zam olmayacağını ancak, baz etkisiyle enflasyonun düşmesinin ardından Eylül de zam yapılacağını söylüyor. Ancak şu anda hükümetten olumlu bir açıklama bulunmuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ