Kurban Bayramı'nın idrak edilmesine sayılı günler kaldı. Yılın ikinci bayram ikramiyesi için geri sayım başladı. Bayram öncesinde hesaplara yatırılan bayram ikramiyesi ne zaman, ayın kaçında ve kimlere verilecek? araştırılıyor. Geçen yıl 2 bin TL olan emekli bayram ikramiyesi bu yıl kaç paraya çıktı? İşte emekli bayram ikramiyesi hakkında son güncel durum

Emekli bayram ikramiyesi 2024 haberleri günden güne merak konusu oluyor. Kurban Bayramı bu sene 16 Haziran Pazar günü başlıyor. 19 Haziran'a kadar sürecek olan Kurban Bayramı toplam 4 gün sürecek. Peki bayram ikramiyesi ödeme tarihleri hangi günden başlayacak? Emekli bayram ikramiyesi için açıklama yapıldı mı, son bilgiler neler?

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Adana'da çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor Adana'da çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor

Bayram ikramiyelerinin ödeme tarihine yönelik henüz resmi bir açıklama gelmedi. Geçen yıllara bakıldığında ise bayram ikramiyeleri en geç bayram tarihinden bir hafta önce ödenmeye başlıyor. Kurban Bayramı 16 Haziran'da başlayacağından dolayı bayram ikramiyelerinde 10 Haziran'da ödenmeye başlaması bekleniyor. Konu hakkında net tarih verildiğinde haberimize ekleyeceğiz.

BAYRAM İKRAMİYESİ 2024 NE KADAR?

Geçen yıl 2 bin TL olan bayram ikramiyesi bu yıl 3 bin TL oldu.

BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERE VERİLECEK?

Bayram ikramiyesinden; Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar ile şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri yararlanacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Kurban Bayramı hafta sonu tatiliyle birlikte başlayacağından dolayı şu an için 5 günlük görünüyor. Bayram tatilinin 9 güne uzatıldığına yönelik resmi açıklama geldiğinde haberimize ekleyeceğiz.

Kaynak: HABER MERKEZİ