Nar suyuna bin 200 TL ödedi, zabıta ekipleri harekete geçti Nar suyuna bin 200 TL ödedi, zabıta ekipleri harekete geçti

Kurban Bayramı tatilinin ilk 3 gününde meydana gelen trafik kazalarında 22 kişi hayatını kaybederken, 4 bin 43 kişi yaralandı. 
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, sadece son 24 saatte 824 trafik kazasının yaşandığını, bu kazalarda 6 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 1327 kişinin yaralandığını belirtti.
Bakan Yerlikaya, bayram tatili boyunca hız denetimlerinin radar ile gece gündüz sürdüğünü ve kontrollerin 24 saat esasına göre devam ettiğini vurguladı. 
Denetimlerin amacının vatandaşların sağ salim ailelerine kavuşmasını sağlamak olduğunu ifade eden Yerlikaya, aşırı hız yapılmaması ve emniyet kemeri takılması konusunda uyarılarda bulundu.
Yerlikaya, "Bayram tatiline giden vatandaşlarımızın sağ salim ailelerine kavuşması, onlara sarılması en büyük dileğimizdir. Lütfen aşırı hız yapmayalım, araçlarımızda ve otobüslerde emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil," dedi.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN