15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN MEVLİT OKUNULDU 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN MEVLİT OKUNULDU

Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, konteyner kentte depremzedelerin yararlanabileceği çok amaçlı açık alan spor sahaları kurulacak. 
Voleybol ve 3x3 basketbol sahaları, badminton sahaları ve kondisyon aletleri gibi spor alanlarının yer alacağı bu sahalar, yaz boyunca düzenli olarak gençlik merkezi etkinlikleri, spor etkinlikleri ve turnuvalara ev sahipliği yapacak.
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden en fazla etkilenen illerden biri olan Osmaniye'de, depremzedelerin geçici olarak yerleştirildiği konteyner kentte farklı etkinlikler düzenlenmesi planlanıyor. 
Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi, çocukların depremin psikolojik etkilerinden kurtulması ve bir nebze de olsa depremin etkisinden uzaklaşabilmeleri için çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti. 
Çebi, "Çocuklarımızın, gençlerimizin yüzünde bir nebze de olsa gülümsemeye sebep olmak için buradayız. Yapacağımız etkinlikler çocukları mutlu edecek. Onlar mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz." dedi.
Etkinlikler arasında müzik, yüz boyama, resim, akıl-zeka oyunları, sokak oyunları, voleybol, badminton, 3x3 basketbol ve mini futbol gibi aktiviteler ve turnuvalar yer alacak. Aynı zamanda çocuklar, GSB Spor Okulları kapsamında salonlardan ve yüzme havuzundan da yararlanmaya devam edecekler.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN