Hacdan dönen vatandaşlar valizlerini bandın üzerine çıkarak almaya çalıştı Hacdan dönen vatandaşlar valizlerini bandın üzerine çıkarak almaya çalıştı

Kadirli Kaymakamlığı ve Kadirli Belediyesi’nin katkılarıyla Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bu yıl ilki düzenlenen Kadirli Kitap Fuarı’nın açılışı yapıldı.

Prof. Dr. Turan Güven Kültür ve Sanat Merkezi’nde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Remzi Beyoğlu’nun sunuculuğunda düzenlenen açılış programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

447620700 2467833496938307 7494447313431650562 N

Belediye Başkanı Mustafa Mert Olcar, açılış konuşmasında Kadirli’ye bir nokta kadar da olsa hizmet etmenin çok önemli olduğunu belirterek, “Kadirlili olarak kültüre aşık bir millet olarak kültürümüzü yaşatmaya büyük önem veriyoruz. Yazarlarımızın hepsi buradalar. Hepsine saygı duyuyorum. Kadirli Belediyesi olarak kültürümüze sahip çıkmak için maddi manevi sorumluluğumuzu her zaman yerine gitmeye hazırız. Programa katılan herkese saygılar sunuyorum.” dedi.

Kadirli Kaymakamı Yakup Güney, Osmaniye İl kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun, Şair ve Yazar Musa Aslansofuoğlu, Kadirli Halk Kütüphanesi Müdürü Bican Bahar ile Aşkın Gözyaşları'nın yazarı Sinan Yağmur yaptıkları kısa konuşmalarda

okuma alışkanlığı edinilmesinde kitap fuarlarının önemli rolünün olduğunu belirterek, fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Halk eğitim Merkezi halk oyunları gösterisi ve şair ve yazarlara protokol tarafından plaket verilmesinin ardından Belediye Başkanı Mustafa Mert Olcar, programa katılan kadınlara karanfil hediye etti.

Hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından protokol tarafından stantların gezilmesiyle sona eren programa bazı kurum müdürleri, İl Genel ve belediye meclis üyeleri, siyasi ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve yazarlar katıldı.

Türkiye’nin farklı illerinde 22 yazarın katıldığı fuar, 13 Haziran tarihine kadar açık bulundurulacak.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN