VALİ ERDİNÇ YILMAZ, TOPRAKKALE TOKİ KONUTLARINA YERLEŞEN AİLELERİ ZİYARET ETTİ VALİ ERDİNÇ YILMAZ, TOPRAKKALE TOKİ KONUTLARINA YERLEŞEN AİLELERİ ZİYARET ETTİ

Merkez Bankası'nın yaptığı son duyuruya göre, IBAN ile para transferlerinde yeni bir uygulama başlatılıyor. Bu yenilikle birlikte, bankalar FAST, EFT ve havale işlemlerinde önemli bir değişiklik getirdi.
"Ödeme İste" Butonu Mobil Uygulamalarda
Yeni uygulama kapsamında, bankalar mobil uygulamalarını güncelleyerek "ödeme iste" butonunu ekledi. Artık kullanıcılar, para gönderme seçeneğinin yanında bir de ödeme iste seçeneğini görebilecekler. Bu buton sayesinde, IBAN bilgilerini paylaşan kişiler kolayca ödeme talebinde bulunabilecekler.
Ödeme Talebi Kolaylaşıyor
Ödeme iste uygulaması ile, ödeme talebinde bulunmak isteyen kişilerin sadece alıcının IBAN numarasını bilmeleri yeterli olacak. Alacaklılar, belirledikleri miktarı girerek ödeme iste butonuna tıkladıklarında, karşı tarafa bir mesaj gönderilecek. Bu mesaj onaylandığında, belirlenen miktar otomatik olarak alacaklının hesabından çekilerek, ödeme talep edilen kişinin hesabına aktarılacak.
Daha Hızlı ve Pratik Para Transferi
Bu yeni sistem, IBAN ile para transferlerini daha hızlı ve pratik hale getirecek. Kullanıcılar, iletişim aracı kullanmadan doğrudan ödeme talebi oluşturabilecek ve işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN