Konyaaltı Belediyesi ilçedeki küçükbaş ve büyükbaş hayvanları ilaçlayarak hayvan yetiştiricilerine destek oluyor. İç ve dış parazit ilaçlaması ile hayvanların gelişimine katkı sağlanıyor.

Konyaaltı Belediyesi, muhtarların talepleri doğrultusunda ilçede bulunan mahallelerdeki küçükbaş ve büyükbaş hayvanları ilaçlıyor. Konyaaltı Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen hizmet kapsamında hayvanlara iç ve dış parazit ilaçlaması yapılıyor. Ekipler son olarak Doyran Mahallesi’ndeki hayvan yetiştiricilerinin küçükbaş hayvanlarını ilaçladı.

Bankta hareketsizdi, gerçek ekipler geldiğinde anlaşıldı Bankta hareketsizdi, gerçek ekipler geldiğinde anlaşıldı

Hayvanlara iç ve dış parazit uyguladıklarını ifade eden Tarımsal Hizmetler Müdürü Nilay Dalkıran, "Dış parazitler hayvanlarımızda et ve süt verimliliğinin düşmesine, deri hastalıklarına, üreme kusurlarına neden olmaktadır. Bu da yüksek ekonomik kayıplara yol açabilmektedir. Çobanlarımızın zor şartlarda yetiştirdikleri hayvanların verimliliğinin artması için Konyaaltı Belediyesi olarak muhtarlarımıza iletilen ilaçlama taleplerine hızla yanıt veriyoruz" dedi. Nilay Dalkıran ayrıca ilaçlama desteği isteyen vatandaşların mahalle muhtarlarına talepte bulunmalarının yeterli olacağını söyledi.

Kaynak: iha