Gölcük Tabiat Parkı’nda Günübirlik Kullanım Alanı ve Konukevi işletmeciliğinin Isparta Belediyesi’ne devri gerçekleşti. Devir sözleşmesiyle ilgili son imzaları atan Başkan Başdeğirmen, "Bölgede daha güzel bir altyapı, spor alanları, mescit, tuvalet, bisiklet ve yürüyüş yolları oluşturmak amacındayız" dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yerel seçimlerden önce özellikle yüksek giriş ücretleri ve verilen hizmetten şikayetlerde bulunulan Gölcük Tabiat Parkı’nın Isparta Belediyesi tarafından işletileceği sözünü vermişti. Yerel seçimlerin hemen ardından Gölcük Tabiat Parkı’nda giriş ücretleri 3’te 1 oranına düşürülmüştü. Ayrıca Isparta Belediyesi, mesirelik alanlarında düzenleme çalışmalarına başlamıştı. Gölcük Tabiat Parkı’nın Isparta Belediyesi’ne devriyle ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı ile yürütülen görüşmeler de son imzayla sonuçlandırıldı. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Gölcük Tabiat Parkı Günübirlik Kullanım Alanı ve Konukevi işletmeciliği devir sözleşmesini Tarım ve Orman Bakanlığı 6. Bölge Müdürü Mahmut Temel ile birlikte imzaladı.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta’nın en değerli yaşam alanlarından birisi olan, özellikle hafta sonları vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Gölcük Tabiat Parkı’nın Isparta Belediyesi’ne devriyle ilgili süreci 3 ay önce başlattıklarını hatırlattı. 3 aydır bölgede altyapı ve üstyapı çalışmalarına devam ettiklerini belirten Başkan Başdeğirmen, "Bakanlığımızdan gelen son yazışmalarla beraber son imzayı Tarım ve Orman Bakanlığı 6. Bölge Müdürü Mahmut Bey’le attık. Gölcük Tabiat Parkı’nın kullanım hakkı artık sadece Isparta Belediyesi’ne ait. Bugünden itibaren yapılması gereken çalışmaların izinleri alınarak bölgede daha güzel bir altyapı, spor alanları, mescit, tuvalet, bisiklet ve yürüyüş yolları oluşturmak amacındayız. Bu çalışmalarımıza başlayacağız. Elmalık ve arkasındaki diğer alanlarla ilgili de yazışmalarımız devam ediyor. Gölün çevresinde 6 bin 600 metre bisiklet ve yürüyüş yolu oluşturacağız. 1-1,5 yıl gibi zaman içerisinde orada tüm altyapıyı yaparak bu güzellikleri vatandaşlarımıza sunmuş olacağız. Bugün en önemli bir gün. Devir sözleşmemizle beraber ana kiracı olarak bakanlığımızdan devri aldık. Şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun" ifadelerinde bulundu.

Yılın en çok kan bağışı yapan ilimiz belli oldu Yılın en çok kan bağışı yapan ilimiz belli oldu

Tarım ve Orman Bakanlığı 6. Bölge Müdürü Mahmut Temel de Gölcük Tabiat Parkı’nın Isparta Belediyesi tarafından devralınmasıyla ilgili sözleşmeyi imzaladıklarını söyledi. Temel, "Allah hayırlı, uğurlu eylesin. Güzel hizmetlere vesile olsun" dedi.

Kaynak: iha