Fatih Portakal, canlı yayında emeklilerin Temmuz maaş zammına ilişkin kulis bilgisini paylaştı. TÜİK tarafından açıklanan 5 aylık enflasyon verisi yüzde 22,72 olarak belirlenmişti. Portakal, bu oranın son ayın enflasyon verileri ile yüzde 25-26 aralığına çıkabileceğini ve işçi emeklilerinin maaşlarının 10 bin TL'den 12 bin 500 TL'ye yükseleceğini ifade etti.

Fatih Portakal, canlı yayında emekli ve memurların Temmuz maaş zamlarını açıkladı. 5 aylık enflasyon verisi yüzde 22,72 olarak belirlenirken, bu oranın son enflasyon verileri ile yüzde 25-26'ya çıkması bekleniyor.

Hatay'da, HBB dere ve kanal temizliklerine hız verdi Hatay'da, HBB dere ve kanal temizliklerine hız verdi

Bu durumda, 10 bin TL maaş alan işçi emeklisi 12 bin 500 TL maaş alacak. Memur emeklileri ise yüzde 17,38'lik enflasyon farkı alacak.

Ekstra maaş zammı bekleyen emeklilere beklenen haber gelmezken iktidar tarafından yapılan açıklamalarda Temmuz’daki enflasyon farkı işaret edildi.

5 aylık enflasyon farkı ise belli olmuştu. TÜİK tarafından yapılan açıklamada 5 aylık enflasyon farkı yüzde 22,72 olarak ortaya çıkmıştı. Son 1 aylık verinin de eklenmesi ile emeklinin maaş zammı belli olacak.

Ünlü gazeteci Fatih Portakal ise canlı yayında emeklilere beklediği haberi vererek maaş zammını açıkladı.

Portakal, “İşçi emeklisi yüzde 22,72’den az almayacak. Son ayda yüzde 2 ile 3 gelse yüzde 25 ile 26 arasında enflasyon farkı ortaya çıkacak. 10 bin TL alan bir işçi emeklisi ise 12 bin 500 TL alacak. 

Memur emeklisi ise 5 aylık enflasyon farkı yüzde 17,38 oldu. 6 aylık enflasyon farkına göre de memur emeklisi ise yüzde civarında bir fark alacak” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ