SSK, Bağ-Kur’lu Emekli yaklaşan Kurban Bayramı öncesi adeta çifte bayram edecek. Peş peşe güzel haberler gelmeye devam ederken emekliler ek ödeme ile rahatlayacak. Emekliye hem maaş ödemeleri öne alınacak hem de çifte bayram ikramiyesi gibi ödeme gelecek. Koşulsuz, şartsız, IBAN’dan yatacak olan ödeme miktarı da belli oldu. İşte milyonlarca emekli için verilecek olan 2’li bayram ödemesi ve detaylar haberimizde…

EMEKLİLERE KURBAN BAYRAMI ÜSTÜ SÜRPİZ HABER GELDİ

SSK ve bağ-kur emeklisi için yaklaşan Kurban Bayramından itibaren karşılamak çok önemli bir hal aldı. Özellikle 10.000 TL maaş alan emekliler büyük bir geçim sıkıntısı yaşıyor ve bunu atlatmak için de devletten sağlanacak her türlü ödemeyi değerlendirmek istiyor. Emeklilere yönelik yeni ödemeler bayramdan hemen önce yapılacak. Açıklama Az evvel yapıldı, emekli maaşı alanlara 2’Lİ ödeme sürprizi geldi. Emekli maaşı alanlar hem devletten ödeme alacak hem de bankalardan. Bayram üstü ıban’dan yatacak ek ödemeleri ilişkin merak edilenleri sizler için derledik.

BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEME TARİHLERİ

SSK bağ-kur ve 4C emeklisi için her dini bayram öncesi devlet tarafından bayram ikramiyesi ödeniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2024 yılının başında emekli maaş zamlarını açıklarken bayram ikramiyesi zammını da duyurdu. Bu yıl emekli bayram ikramiyesi Ramazan Bayramı öncesi 3000 TL ve Kurban Bayramı öncesi 3000 TL olmak üzere toplam 6.000 TL olarak ödeniyor.

Denizli'de, Motosikletlinin tehlikeli yolculuğu kamerada Denizli'de, Motosikletlinin tehlikeli yolculuğu kamerada

Milyonlarca emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ödeme tarihlerini merakla takip ediyordu. Gelen son dakika haberine göre bayram ikramiyesi ödemeleri 10 Haziran’a kadar tamamlanacak. Önümüzdeki günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve SGK tarafından bayram ikramiyesi ödeme tarihlerinin detaylı olarak açıklanması bekleniyor.

EMEKLİ MAAŞI HAZİRAN AYI ÖDEMELERİ ÖNE ALINABİLİR

Milyonlarca emekliyi heyecanlandıran başka bir iddia daha gündemde. Haziran ayında emekli maaşı ödemeleri tam bayrama denk geliyor. SSK ve bağ-kur emeklisi 17 28 Haziran tarihleri arasında maaş alacak. Ancak bayrama denk gelen ödemelerin öne çekilmesi de gündemde. Özellikle 17 18 Haziran’da maaş alacak emeklilerin daha erken ödeme olacağı tahmin ediliyor. Ancak şu anda bu konuda hükümetten net bir açıklama yapılmadı.

EMEKLİLER İÇİN 15.000 TL’LİK KOŞULSUZ ŞARTSIZ EK ÖDEME

Kurban Bayramı öncesi bankalardan da emeklilere yönelik sürpriz bir haber var. Emekliler için bankalar ek ödeme yapmaya hazırlanıyor. Koşulsuz şartsız yapılacak olan ek ödeme miktarı ise 15.000 TL’ye kadar ulaşmış durumda. Emekli maaş promosyonu ücretlerini güncelleyen bankalar, yaklaşan temmuz zammı öncesinde de bir güncelleme daha yapabilir. O sebeple emekliler bankaların güncel promosyon miktarlarını takip ederek bayram öncesi koşulsuz şartsız ve karşılıksız ödeme alabilir.

Kaynak: HABER MERKEZİ