Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Kadirli Şubesi organizasyonunda Eğitimci Yazar Mansur Işıkbol'un "Cumhuriyetin 100. Yılı Tarih Baba" kitabının imza günü ve söyleşi programı düzenlendi. 
Kadirli Öğretmenevinde düzenlenen programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Kadirli Kaymakamı Yakup Güney, Kadirli Belediye Başkan Vekili Nail Eskimez, Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Kadirli Şubesi Başkanı Duran İsaoğlu, kamu kurum ve kuruluşları ilçe müdürleri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı Kadirli Şubesi Başkanı Duran İsaoğlu yaptı. Başkan İsaoğlu, “Eğitimci Yazar Mansur Işıkbol'un Cumhuriyetin 100. Yılına özel yazmış olduğu Tarih Baba romanının tanıtım ve imza gününe hoş geldiniz diyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi. 

Zeytin Ağacı 2. Sezon Yeni Aile dizimi ile yayında Zeytin Ağacı 2. Sezon Yeni Aile dizimi ile yayında

Konuşmanın ardından Ali Akharman şiir okudu.
Eğitimci Yazar Mansur Işıkbol ise yaptığı konuşmada, “Konuşmama başlamadan önce bütün Şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Vakfımızın bana havale ettiği kitabı bitirdim, önce Sayın Valimize gönderdim okudu ve kapak yazısını da yazdı. Bundan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kadar dünyada ikinci büyük bir devlet yok. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Üç tarafı deniz dört tarafı düşman, bir de içeride hain var. Kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti Devleti geleceğinin teminatı olan Türk dünyası var. Benim dünyam Türk dünyası” dedi.

ÜmitProgramda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise, “Mansur Işıkbol Hocam hamdolsun tarihimizi, bölgemizi, yaşadığımız yerleri çocuklarımızın öğrenmesinde ciddi anlamda kaynak teşkil edecek birçok esere imza atıyor. Maşallah hem çok çalışkan hem de çok güzel eserler ortaya koyuyor. Bunlar elbette bizim geleceğimiz açısından çok kıymetli çalışmalar. Kendisini bir kez daha kutluyorum. Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfımızın böyle konularda hassasiyet göstermesi, çalışması hakikaten takdire şayan, çok güzel çalışmalar yapıyorlar. Kendilerini kutluyorum, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. İnanıyorum ki Mansur Işıkbol Hocam Kadirli’mize, Osmaniye’mize, Türkiye'ye daha çok güzel eserler bırakacak, bu birikimini, deneyimini gelecek nesillere aktaracak. Bu eserleri yazmaya inşallah devam edecek. Mansur Hocamı bir kez daha kutluyorum, Tarih Baba kitabının tanıtım ve imza gününün hayırlı ve başarılı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi