Sahiller beyaz zambaklarla kaplandı Sahiller beyaz zambaklarla kaplandı

Hindistan'da düzenlenen dini ayinde izdiham yaşandı. Can kaybının artmasından etkilenen yetkililer şuana kadar 87 kişinin ezilerek hayatını kaybettiğini çok sayıda yaralının olduğunu bildirdi.

Uttar Pradeş eyaletindeki Hathras bölgesinde bir Hindu ayin sırasında yaşanan izdiham çok sayıda can kaybına ve yaralanmalara sebep oldu. Aralarında çocukların da bulunduğu en az 60 kişinin hayatını kaybettiği, ölü sayısının artmasından endişe edildiği ifade edildi. Olayla yaralananlar kamyonet ve motosikletlerle çevredeki hastanelere götürüldü.

Hindistan'da küçük alanlarda gerçekleştirilen kalabalık ayinlerde güvenlik tedbirlerine uyulmaması nedeniyle benzer facialar sıklıkla yaşanıyor. 

Hindistan'da büyük dini bayramlar sırasında ölümcül kazalar sıklıkla yaşanıyor. 2016 yılında Hindu yeni yılını kutlamak için bir tapınakta düzenlenen yasaklı havai fişek gösterisi sırasında meydana gelen büyük patlamada en az 112 kişi hayatını kaybetmişti.

2013 yılında Madhya Pradesh'teki bir tapınağın yakınındaki köprüde yaşanan izdihamda da 115 din adamı hayatını kaybetmişti. 

2008 yılında Jodhpur kentindeki bir tapınakta yaşanan izdihamda yaklaşık 224 kişi hayatını kaybetmiş, 400'den fazla insan da yaralanmıştı .

Muhabir: Sedat Kaan ERAT