Afrikalılar, Adana sıcağına şaşırdı kaldı Afrikalılar, Adana sıcağına şaşırdı kaldı

Osmaniye Devrişpaşa Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencileri, "Çevreme Karşı Duyarlıyım ve Değerlerime Sahip Çıkıyorum" etkinliği kapsamında anlamlı bir temizlik kampanyası gerçekleştirdi. 
Etkinlik çerçevesinde okulun çevresi ve bahçesinde titiz bir temizlik çalışması yapıldı.
Öğrencilerin çevre bilincini artırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, okulun her köşesi pırıl pırıl hale getirildi. 
Okul Müdürü Ekrem Gök, etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, çevreye duyarlı öğrencilerine teşekkür ederek, bu tür faaliyetlerin önemine vurgu yaptı. 

441549322 460689303015866 8941803163311320079 N
Gök, “Çevreyi seven ve koruyan bir nesil yetiştirmek için bu tür etkinliklerin farkındalık yaratmada büyük rol oynadığını düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın da bu konuda daha dikkatli olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz,” dedi.
Etkinlik, öğrencilerin sadece akademik başarılarına değil, aynı zamanda sosyal sorumluluk bilincine de katkı sağlamayı hedefliyor. Okul yönetimi ve öğretmenler, benzer etkinliklerin devam edeceğini ve çevre dostu bir okul kültürü oluşturmaya kararlı olduklarını belirttiler.
Bu örnek davranış, çevreye duyarlılık konusunda farkındalık yaratırken, Osmaniye Devrişpaşa Anadolu Lisesi’nin topluma örnek teşkil eden projeler geliştirme konusundaki kararlılığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN