OSMANİYE'DE MÜHENDİSLİĞİN ÖNEMİ KONUŞULDU OSMANİYE'DE MÜHENDİSLİĞİN ÖNEMİ KONUŞULDU

Osmaniye’de Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi (ÇEDES) kapsamında kent Okullarında bulunan Değerler Kulüplerinin hazırladığı Gençlik Şöleni, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde düzenlendi. 

Programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Ahmet Hayva, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Vali Yılmaz, program öncesinde öğrenciler tarafından yapılan resimlerden oluşan sergiyi gezdi.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın devamında Kur’an-ı Kerim okundu. 
Whatsapp Image 2024 05 16 At 13.21.54 (2)
Programın devamında konuşan ÇEDES Projesi İl Öğrenci Temsilcisi Ferdane Nur Yazgan, “Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortak protokolü ile hayata geçen Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyor kısa adıyla ÇEDES projesi bu sene 81 İlde ve tüm okullarda uygulanmaya devam ediyor. 

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı içerisinde Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi kapsamında Osmaniye ve ilçelerde bulunan toplam 338 okulda yaklaşık 5000 öğrencinin katılımıyla her ay farklı bir değer ile ilgili faaliyet ve etkinlikler gerçekleştirilmeye devam ediyor.
Whatsapp Image 2024 05 16 At 13.21.54 (1)
Bu vesile ile projenin okullarda uygulanmasında bugün düzenlenen Gençlik Şöleni programında emeği geçen Değerler Kulübü öğretmenlerimize, yapılan çalışmalara gönüllü olarak katılan kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyor, siz değerli misafirlerimize de katılımlarından dolayı saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Gençlik Şöleni, Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum Projesi’nin tanıtım filminin gösterimi ile devam etti. 
Öğrenciler tarafından “Şehit Olursam Ağlama Anne” isimli şiirin okunmasının ardından “Gülümse Anne” ve “Masal” isimli şarkılar seslendirildi. 
Whatsapp Image 2024 05 16 At 13.21.53
Masal Nineden masal anlatımının ardından “Çocuklar Ölmesin” isimli drama gösterisi sahnelendi. Program, Deprem Anma videosunun gösteriminin ardından “Şükür” isimli skecin sahnelenmesi ile sürdü. İlahi dinletisi, semazen gösterisi ve müzik dinletisiyle program sona erdi.
Vali Yılmaz, programı hazırlayan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik etti.
 

Muhabir: Sedat Kaan ERAT