Milli Savunma Bakanlığı, 2024 yılı için bedelli askerlik ücretini açıkladı. Geçen yıl 182 bin 609 lira olan bedelli askerlik ücreti, bu yıl %19,3 oranında bir artışla 217 bin 870 lira olarak belirlendi.


Geçen yılın ücreti olan 182 bin 609 lira ile kıyaslandığında, bu yılki 217 bin 870 liralık bedel, enflasyon ve ekonomik koşullardaki değişimlerin yansıması olarak görülüyor. Bedelli askerlik başvuruları için belirlenen yeni ücretin, özellikle kariyerleri gereği askerlik süresini kısaltmak isteyenler için önemli bir mali yük olduğu ifade ediliyor.

(MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır açıklamalarda bulundu (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır açıklamalarda bulundu


Yeni ücretin belirlenmesiyle birlikte, bedelli askerlik yapmak isteyenlerin başvurularını ivedilikle yapmaları ve ödemelerini belirtilen süre içerisinde gerçekleştirmeleri gerekiyor. Başvuru detayları ve ödeme süreçleriyle ilgili ayrıntılar, Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden takip edilebiliyor.
 

Muhabir: Meryem Tori