Adana'nın Kozan ilçesinde, Huzur ve güven uygulaması yapıldı Adana'nın Kozan ilçesinde, Huzur ve güven uygulaması yapıldı

2008-2010 yılları arasında yayınlanan "Aşk-ı Memnu" dizisinde "Şayeste" karakteriyle tanınan FATMA KARANFİL, kansere yenik düşerek hayatını kaybetti. 
Karanfil, geçtiğimiz günlerde entübe edilmiş ve durumunun ciddiyetiyle sevenlerini üzmüştü. Teşhis konulduğunda çoklu metastasın başladığı öğrenilen Karanfil, sanat dünyasında derin bir boşluk bıraktı.
MENEJERİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
Fatma Karanfil'in vefat haberini menajeri Aslı İslamoğlu, sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurdu: "Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi. Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm sanat camiasına ve kamuoyuna duyurulur."
FATMA KARANFİL KİMDİR?
3 Şubat 1952'de Eskişehir’de doğan Fatma Karanfil, eğitimini Language and Culture Center’de tamamladıktan sonra 1968'de Ses Dergisi yarışmasında üçüncülük kazanarak sinemaya adım attı. 1975 yılında Ali Kocatepe ile evlenen ancak daha sonra ayrılan Karanfil, 1976-1980 yılları arasında Londra’da tekstil eğitimi aldı. Göğüs kanseri teşhisi konulmasına rağmen hastalığı yenen Karanfil, 2001 yılında sanat kariyerine geri döndü.
Karanfil, 2008 yılında Aşk-ı Memnu dizisindeki "Şayeste" rolüyle yeniden gündeme gelmişti. Yeşilçam’ın efsane yapımlarından olan Keloğlan’da Fatma karakterini canlandıran Karanfil, sanat dünyasında bıraktığı izlerle anılmaya devam edecek. 

Muhabir: Ümit KAHRIMAN