Emekli ve asgari ücretliye PTT’den müjde var. Bayram öncesi PTT’den düşük faizli bayram kredisi verilecek.

Deprem üssü Kahramanmaraş'ta ağır hasarlı binanın yıkımı gerçekleştirildi Deprem üssü Kahramanmaraş'ta ağır hasarlı binanın yıkımı gerçekleştirildi

Emekli ve Asgari ücretli, Kurban Bayramı öncesi nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bazı yöntemler arıyor. Çünkü hem emekliler hem de asgari ücretliler yüksek enflasyon karşısında aldıkları maaşlarla geçinmekte zorlanıyor. Bu nedenle de bayram öncesi ihtiyaç kredisi kullanmaya çalışıyor. Ancak son yıllarda kredi faiz oranlarında da ciddi bir artış var. O sebeple düşük faizli bayram kredisi veren bankalar ve PTT kredisi fırsatları merakla Takip ediliyor. Emekliye ve asgari ücretliye yönelik yeni Kampanyayı duyuran PTT’den bomba fırsat geldi. 50 bin TL’lik bayram kredisi desteği düşük faiz oranı ile emeklilere sunulacak. Asgari ücretliler de aranan şartları taşımaları durumunda bayram kredisi için başvuru yapabilecek.

EMEKLİYE VE ASGARİ ÜCRETLİYE ÖZEL KREDİ PAKETİ

PTT ve Aktif Bank işbirliği ile kurban bayramı öncesi emekli ve asgari ücretliye özel yeni Kredi paketi Hazırlandı. Düşük faizli bayram kredisi veren PTT, 50.000 TL üst limit belirlerken 36 aya kadar da vade uygulayacağını duyurdu. Bayram öncesi nakit ihtiyacı olanlar PTT’nin bu fırsatını değerlendirebilecek. Üstelik başvurular sadece dakikalar içinde yapılacak Hızlı ve kolay kredi desteği sağlanacak.

EMEKLİ VE ASGARİ ÜCRETLİ KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

PTT tarafından sağlanacak emekli ve asgari ücretle kredisi için başvuru şartları da belli oldu. Düşük faizli ihtiyaç kredisi desteği sunan PTT, 18 yaş üstü ve 80 yaş altı olanlara kredi kullandırıyor. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve bankalarda kredi kullanmaya bir engeli bulunmamakta aranan şartlar arasında yer alıyor. Yani düzenli gelir sahibi olmak ve bankaların Kara listesinde olmamak PTT’nin kredi kullandırmak için istediği şartlar oluyor.

HIZLI KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

PTT hızlı kredi başvurusu için 2 farklı yöntem bulunuyor. PTT’nin kredi kampanyaları Aktif Bank işbirliği ile düzenleniyor. Yani başvurularınızı aktif Bank’ın dijital bankacılık kanalları üzerinden yapabilirsiniz. Ya da PTT şubelerine TC kimlik kartınızla giderek PTT kredi başvurusu yapmak mümkün. Hem emekliler hem de asgari ücretliler aranan başvuru koşulları doğrultusunda işlemlerini tamamlayarak Bayram öncesinde ihtiyaç kredilerini kullanabilir.

SON BAŞVURU TARİHİ 31 MAYIS 2024

PTT kredi başvurusu yapmak isteyenlerin acele etmesinde yarar var. Çünkü kredi başvuruları 31 Mart 2024 tarihinde sona erecek. PTT kredi kampanyasına dahil olmak isteyenler şartları taşımaları durumunda TC kimlik kartları ile birlikte müracaat edebilir. Başka bir ek koşul Aranmıyor sadece T.C kimlik kartı ile başvurmak yeterli oluyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ