Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Cevdetiye’de yapımı tamamlanan asfalt plentinde tesiisnde günlük 1600 ton asfalt üretildiğini belirtti.
Vali Yılmaz’ın tesiste yapıtığı inceleme ziyaretinde Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hamit Coşkun da yer aldı.
Vali Dr. Erdinç Yılmaz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 3 ay önce beton santralimizi kurduk, şu anda çok güzel çalışıyor. Asfalt plentimiz, asfalt üretme merkezimiz de kuruldu, birkaç gün içerisinde hizmete başlayacak. Burada hem sathi kaplama hem de sıcak asfalt üretimi yapılabilecek. Günde 1600 tona çıkabilecek kapasitede, son teknoloji ve en kaliteli asfaltları üretebileceğimiz bir merkezi kurduk. Olağanüstü bir yatırım oldu. Önümüzdeki süreçte Osmaniye’mizin bütün köy yollarını Allah’ın izniyle sıcak asfalta kavuşturmuş olacağız. En kaliteli asfaltları yapmaya başlamış olacağız."

OSMANİYE'DE YAĞMUR SONRASI ÜZÜCÜ HABERLER GELİYOR! (video) OSMANİYE'DE YAĞMUR SONRASI ÜZÜCÜ HABERLER GELİYOR! (video)

449436228 879272997574950 1280091301069642288 N-1Yılmaz, her gün Özel İdarenin daha da güçlendirerek yola devam ettiğini kaydetti.

Yılmaz, "Bu santrallerin hem beton santralinin hem asfalt santralinin kurulmasında emeği geçen Vali Yardımcıma, İl Özel İdaresi Genel Sekreterime, bütün ekibime, buranın kurulumunu sağlayan firmaya çok teşekkür ediyorum. Osmaniye’mize en güzel şekilde hizmet sunmamıza imkan sağlayan bu santraller, gücümüze güç kattı. İnşallah daha da güçlenerek devam edecek. Osmaniye’mize hayırlı olmasını diliyorum. “dedi.

Muhabir: Ümit KAHRIMAN