PTT Başmüdürüne iade,MEB Müdürüne hoşgeldin ziyareti

Ali TÜRKMEN

07Şubat2012, 22:58

Ali TÜRKMEN

06/02/2012 Pazartesi günü iki il müdürüne ziyaret randevusu alındı . l.Taner DENİZ ve bendeniz birlikte iki il müdürümüzü ziyaret edecektik.

   İlk ziyaretimiz  saat 11.oo de Osmaniye’nin deneyimli PTT cisi Baş müdür Mahmut AKBAL Bey’e gerçekleşti. .Bu ziyaretimiz iade-i ziyaret anlamındaydı.Zira sayın Başmüdür daha önce bize bir ziyaret gerçekleştirmişti.

Hüsn-ü kabul ile karşılandığımız bu  buluşmamızı PTT Başmüdürlüğünün Yeni Vilayet   ve City 328 karşısında ve OTSO yanında bulunan  yeni binasında  gerçekleştirdik.

 Hedefi 2023 te mega kent olmak olan ,rüya şehri olmaya hazırlanan Osmaniye’ye bu bina  fantezisi az bile.

  1977 yılında ilk memuriyete başladığı aşk,şevk ve hizmet  heyacanı dinamizmi ve 35 yıllık deneyimiyle Sayın AKBAL’ın hem Türkiye’nin hem de PTT nin hizmet sektöründe katettiği mesafeyi  bir bir sıraladığı  verilen hizmet adlarından  anlamak mümkün.

Sayın Müdür Mahmut AKBAL’ın anlatımıyla PTT nin Osmaniye’de yapmakta olduğu ve yapmayı düşündükleri hizmetler şöyle;

1-    Osmaniye’de  15 şube ile hizmet veriliyor. İhtiyaç halinde  birkaç şube daha açılacak il merkezinde.

2-    2-Osmaniye’nin değişik yerlerine kurulacak ATM ler ile ATM ağı genişletilecek ve vatandaşlar bu ATM lerden elektrik  borcu v.s yatırabildiği  gibi para çekme de  dahil bütün bankacılık hizmetlerini yapabilecek..

3-    3-Maaşını PTT aracılığı ile alan emeklilere istemeleri halinde  kredi verebiliyorlar.

4-    169 nolu hat arandığı durumda vatandaşın her türlü gönderisi  adresinden alınıp 4 saat içinde şehir içine 24 saat içinde de  şehir dışına teslim edilmektedir.

5-    5 Kayıtlı girdilerimizde vatandaşın her türlü evrakının   son durumunun ne olduğu hususunda bilgi verilebilmektedir.

6-    İsteyen 65 yaş üzeri emeklilere maaşları PTT tarafından adresinde Ücretsiz teslim edilmektedir.

7-    kargo türü Gönderilerde adet arttıkça indirim de artmaktadır.

8-    En son  14 Şubat Sevgililer günü dolayısıyla basılan  kartlar kişilere ücretsiz dağıtılmakta sadece gönderi ücreti alınmaktadır.

PTT Başmüdürü Mahmut AKBAL  en son tüm sevgililer gününü kutladı ve “Osmaniye’yi tanıyorum,seviyorum.Osmaniye’ye hizmetten de mutluluk duyuyorum “dedi.

   06.02.2012 Pazartesi günü 2.ziyaretimiz saat 16.30 da İlimize yeni atanan Milli Eğitim Müdürü Kadir ÇELİK bey’e idi.

    2011 -2012 öğretim yılı 2.döneminin başlama gününe denk gelen bu ziyaret öncesi bekleme süremizde Müdür yardımcısı Sayın Musa ŞAHİN’ e uğradık bir fasıl. Çayını içtik 32 yılın MEB deneyiminden köşe taşı niteliğindeki değerlendirmelerini özet cümleler ile dinlemekten feyiz aldık.

   Günün öğle öncesini ders zili ile birlikte merkeze bağlı bazı okulları ziyaret ederek geçiren, öğleden sonra da ardı arkası kesilmeyen hoş geldiniz anlamlı tanışma ziyaretlerinde konuklarını kabulle geçiren yeni Müdürümüzün odasının diş önce cephesi sanki çiçek serasıydı.

Karşılıklı hoşbeş ve hal hatırdan sonra Osmaniye yerel medyasına dair bize bazı sorular yöneltti müdürümüz.

Cevaplarımızdan sonra,  Osmaniye ile ilgili ilk izlenimlerini almak istedik biz de. Gözlemlerine dayalı ilk yorumlarına birkaç ana başlık oluşturmak gerekirse;

     Soğuk bir Bölgeden gelen müdürümüzü o günkü 16 derecelik Osmaniye sıcağı bir hayli keyiflendirmişti.

    “Osmaniye insanı da iklimi gibi sıcak ve sevecen. Bölgenin genel karakteri bu.”diyen Kadir KILIÇ beyin bir diğer dikkate şayan tesbit ise, Osmaniye okumuş insanı çok olan bir il. İnsanı okumaya önem veriyor, seviyor. Bugünkü okul gezilerimden  ben de oluşan kanaat bu.Hep beraber bu seviyeyi daha da yukarılara çıkaracağımıza inanıyorum  ” ifadelerine biz de yürekten katılıyoruz. Hedefleri ve sunmaya çalışacakları hizmetler için   basın olarak gereken muaveneti göstereceğimizi bilmesini isteriz.” hem hoş geldiniz, hem de kolay gelsin sayın Meb Müdürümüz” diyoruz

Bu haber 2012 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU