Köpeklerin ağır yaraladığı kedi tedaviye alındı - Akdeniz Gazetesi
Köpeklerin ağır yaraladığı kedi tedaviye alındı

Köpeklerin ağır yaraladığı kedi tedaviye alındı

Tarih 21Mayıs2020, 09:15 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye'de, köpeklerin saldırısı soncu kaburgaları ve karın boşluğundan ağır yaralan sokak kedisi, mahallelinin yardımıyla tedaviye alındı.
Karaçay Mahallesi'nde, dört yavrusu bulunan sokak kedisi, köpeklerin saldırısı sonucu kaburgaları ve karın boşluğundan ağır yaralar aldı.

Çevredeki vatandaşlar kediyi yakalayıp ilk başta özel bir veteriner kliniğine götürdü. Burada kedinin yaralarına gerekli müdahaleler yapıldıktan sonra oluşan kapsüle fitil konulup tedavi sürecine başlandı. Kediyi kliniğe götüren vatandaşlar, maddi imkansızlıklar nedeniyle tedaviyi devam ettiremeyince Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Osmaniye İl Temsilciliği'ne başvurdu. Yaralı kedinin tedavisi HAYTAP'ta kaldığı yerden devam edildi. Veteriner hekim Ali Laçinbala, kedinin nekroze dokularını temizledikten sonra, yara odağı çok büyüyen kısmın 10 dikişle kapatıldığını belirterek, "Kedimize antibiyotik tedavisi başladı. Vitamin takviyeleri yaptık. 4 yavrusu olan anne kedimizin bir an önce eski sağlığına kavuşarak, yavrularının yanına tekrar dönmesini temenni ediyoruz" dedi. Haber merkezi

Bu haber 439 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yer fıstığının pek çok derde deva

Yer fıstığının pek çok derde deva Türkiye'nin en önemli yer fıstığı üretim ve pazarlama merkezi Osmaniye’de ekilen tescilli ürünümüz Osmaniye Fıs...

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı Osmaniye’de sağ arka bacağı iki yerinden kırık olan sokak kedisi tedavi edilerek sağlığına kavuşturuldu.

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU